Dýňobraní

podzim je obdobím , kdy vzpomínáme na naše blízké zemřelé. Zároveň v posledních letech ožívají domy svítícími dýněmi. Chtěli jsme tedy dětem objasnit význam Dušiček i tradice jiných zemí – svátek Halloween. To vše se odehrávalo v rámci tradičního Dýňobraní, které jsme si i s vámi rodiči moc užili.

Dýně nás zaměstnávaly celý týden. V centru Domácnost jsme si uvařili dýňovou polévku a výborně chutnala i dýně pečená. Přinesené dýně se hojně využily hlavně v centru Dílna při výrobě strašidýlek, kde jsme ale zároveň objevovali, jak dýně uvnitř vypadá, jak voní a jaká má semínka. Semínka děti umyly, usušily a mimo jiné procvičovaly jemnou motoriku. Na tu jsme se zaměřili i v centru Manipulační hry, kde děti hlavně stříhaly a překládaly papír do harmoniky. Hotové výrobky naši třídu krásně vyzdobily. Týden jsme uzavřeli bálem strašidýlek, děti přišly v pěkných maskách, společně jsme si zatančily a zasoutěžily.
Příští týden nás čeká opět krásné téma a to jsou lesní zvířátka.
Krásný zbytek víkendu přejí Veronika, Lucka a Jana