Grónsko ❄️🐧

Milí rodiče a milé žabičky,

i tento týden jsme se dali na cestování. Tentokrát vedla naše cesta lodí do polárních oblastí. Naše polární výprava vedla na Antarktidu a Arktidu. Velkou část naší výpravy jsme strávili v Grónsku. Největším ostrově na světě.

Po celý týden jsme stavěli eskymáckou vesnici, která se nám opravdu povedla. Vyprávěli jsme si o tom, jak žijí Eskymáci, jaké mají zvyky a jaká zvířata v Grónsku žijí. Děti rozesmálo, když se dozvěděli jak se zdraví Eskymáci – třením nosánku. Ráno jsme se zdravili písničkou – Grónská země.

Při centrování jsme malovali tučňáky, medvědy a stopy zvířat ve sněhu. V pokusech jsme zkoumali tvrdost ledu, který jsme si vytvořili. Když jsme led rozbili, pozorovali jsme plovoucí kry.

Vyzkoušeli jsme si i rybolov. Eskymáci jsou národ, který se dodnes živí lovem ryb. Také jsme pracovali s interaktivní knihou, kde jsme se dozvěděli zajímavosti o Arktidě a Antarktidě. Psali jsme název světadílů a podle čísel vybarvovali obrázky tučňáků.

Nezapoměli jsme ani na vaření. Děti vařily ovocné čaje s medem. Dokonce jsme si upekli brambory a zeleninu.

Vytvořili jsme si i svůj malý ledový ostrov. Tam jsme umístili iglů, medvědy a tučńáky . Ty jsme tvořili z papíru.

Byli jsme si také užít sněhové nadílky. Vydali jsme se bobovat na louku za školkou, kde jsme si to opravdu moc užili. V pátek jsme bobovali na sídlišti, kde jsme obdivovali postavené iglů ze sněhu. Už se těšíme na naše další cestování.

Přejeme hezký den. Lucie a Aneta