Halloweenské putování

dnes je poslední říjnový večer, kdy se především v zahraničí slaví anglosaský lidový svátek jako předvečer Všech svatých. U nás zapalujeme svíčku 2. listopadu na Dušičky, kdy vzpomínáme na své blízké. Mezi symboly Halloweenu již tradičně patří dýně, kostýmy, masky i strašidelná výzdoba. S dětmi jsme si v týdnu povídali o tradicích a porovnávali jsme je mezi sebou. Děti se shodly na tom, že ať už jde o Halloween nebo Dušičky, je hezké, když si lidi vzpomenou na své blízké a zapálí si svíčku. A tak jsme společně rozsvítili svíčku a diskutovali o tom, co nás děsí, čeho se bojíme i jak vypadá taková strašidelná maska. Tancovali jsme na písničku Ať žijí duchové a děti ve čtvrtek čekala strašidelná stezka odvahy, na jejímž konci na ně čekalo překvapení.

V centrech aktivit jsme dlabali a vyřezávali dýně, tvořili jsme dýně papírové, vařili dýňovou polévku, sázeli dýňová semínka a zkoumali, jak dýně roste a vypadá zevnitř. Také jsme ochutnávali ovoce a zeleninu poslepu, zpívali jsme, tančili. Předškoláci se učili napsat své jméno. Vzhledem k podzimním plodům jsme využili listy a vytvořili listové leporelo. Také jsme z kaštanů vyráběli pavouky, šneky a ježky.

Děti si užily nejen každodenní tělovýchovnou chvilku, ale také páteční tělocvik. Mimo jiné děti sbíraly kaštany prsty u nohou a prý to nebylo vůbec jednoduché:-) Prosíme holčičky o vhodný oděv na páteční tělocvik, sukénky a šatičky nejsou ideální. Děkujeme:-)

Těšíme se na vás v pondělí.
Krásný zbytek víkendu přejí Anet, Monča a Jíťa.