Hodně štěstí přejeme…

Milí rodiče,

tento týden začal programem, kde si děti připomněly jak správně si čistit zoubky. Jak důležité je čištění dvakrát denně, co zoubkům nejvíce škodí a co se se zoubkem děje, když ho napadne kaz. Hned v úterý, jsme si z dřívek pusinky postavily. Děti říkaly z kolika dřívek a z jaké barvy pusa vznikla. Hledaly zda jsou pusinky stejné s kamarádem, nebo zda se liší a čím. Do pusy následně z krychliček dávaly zuby. Úkolem bylo, dej do pusy tolik zubů do kolika umíš počítat, ne však víc jak šest. Skoro všem se to povedlo. Procvičujeme tak předmatematickou gramotnost. Jemnou motoriku děti procvičovaly prací s pinzetou. Musely uchopit ,,zub“ a dát ho do pusy. V dílně si vyrobily kartáček. V knihách a písmenech vznikly plakáty s potravinami, které rozdělily podle toho, zda našim zoubkům škodí nebo ne.

Děti které při odpočinku neusnou se věnují klidným činnostem. Mladší děti si většinou prohlížejí knížky. Předškoláci obkreslovali písmenka, která následně vystřihli. Dost písmenek děti již poznají a tak jsme společně přečetli nápis ,,Všechno nejlepší“. Pracovali jsme také s krychličkami, a to oblíbenou hrou telefon. Jeden povídá a ostatní staví. Děti se tak učí popisný a matematický jazyk.

Ve středu začala příprava na náš první narozeninový den. Vyrobili jsme si řetěz přátelství, barevné čepičky a postupně vznikal náš velký, třípatrový dort.

Čtvrteční bubnování na zahradě jsme si moc užili. Bubnovalo se, tleskalo, dupalo, cinkalo…bylo veselo.

Veselí pokračovalo v pátek oslavou narozenin. Bohužel dva oslavenci onemocněli, a tak jsme na ně alespoň vzpomínali. Děti jim vytvořily krásná přáníčka. Matýsku a Natálko, přejeme vám všechno nejlepší a brzké uzdravení. Vyrobili jsme si pomerančové šampaňské, udělali ovocné špízy, dotvořili dort a vznikl i trůn pro oslavenkyni Laurinku. Tančilo se, hráli jsme hry a nechyběl ani malý ,,ohňostroj“.

Každý den jsme si užívali hezkého počasí na zahradě, kde se děti hlavně vyběhaly a vyřádily. Pohyb nás tak provázel celý týden. Věřme, že se nám tedy počasí zase umoudří.

Hezký zbytek víkendu Saša, Míša, Lenka a Lenka

PS: Čtvrteční angličtina pro předškoláky bude probíhat, z důvodu přípravy tříd na volby, v dopoledních hodinách (a to i v případě druhého kola).