Hody, hody, doprovody

Milí rodiče, milé Kočičky,

jak si užíváte pašijový týden? Nám už školka moc chybí a po vás dětech se nám také stýská, tak jsme šly v pondělí a ve středu alespoň natřít plot, abychom okolí školky oživily.

Danielka byla zvědavá, jaké velikonoční dekorace vyrábíme my a tak jsme se rozhodly přidat nějaké fotografie z velikonočních příprav.

Monča se řídí heslem ,,sportem ku zdraví“ a i vás děti vyzývá ke každodennímu pohybu:-) Každý den chodí na procházky a krmí ovečky. Představte si, že Monča má na zahradě opravdového beránka, ale bohužel se ten beran nechce moc fotit a tak je na fotce, jak vystrkuje zadek:-) Také nezahálela a upekla a ozdobila velikonoční perníčky.

Jíťa také všechny pozdravuje. Upekla bábovku a nazdobila zlatý déšť ručně dekorovanými a malovanými vejci.

Já také nezahálím a užívám si velikonočních příprav. Zdobila jsem vajíčka, tvořila velikonoční zápichy, pekla zajíčky a malovala jarní obrázky. Můj pejsek měl na sladké zajíce mlsnou a tak jsem jeden odnesla babiččce a druhý snědla k snídani, abych mu zbytečně nedělala chutě:-)

A co celý týden dělali vaši kamarádi?

Mareček všechny pozdravuje! A jak se připravuje na Velikonoce? Každý den si přečte, podle čeho se nazývá daný den před Velikonocemi. Upekl a zdobil oblíbené perníčky, vyrobil řetěz ze zajíčků na okno a z ubrousků skořápku od vajíčka.

Matyáš nám poslal obrázek svého vyzdobeného velikonocniho pokojíčku. S maminkou vyrobil ovečku, kterou pojmenoval Sedmikráska. Matýsek zjistil, že ve ŠKAREDOU středu se vymetaly komíny a nikdo se nesměl mračit, jinak by se musel mračit celý rok, proto se u Matýska celý den usmívali.

I Viktorka posílá pár obrázků… Malovala skořápky, zápich zajíčka, upekla beránka a poprvé jidáše. Všem přeje krásné velikonoce.

Míša se s námi chce podělit o velikonoční výzdobu, zdobení vajíček a nezapomněla ani na mazanec, který zmizel hned druhý den k snídani :-) V rámci relaxace po práci pohoupala velikonoční ovečku :-) Všem Kočičkám přeje pěkné Velikonoce.

Danielka se s námi podělila o význam jednotlivých dnů pašijového týdne. Modré pondělí – je keramika (pondělí je pro ni nejlepší den v týdnu = keramika). Šedivé úterý – oblečeme si šedivou halenu a tepláky. Škaredá středa – prší. Zelený čtvrtek – zelený termix na svačinu. Velký pátek – jde se na rozhlednu. Bílá sobota – koupíme bílé vajíčko. Boží hod Velikonoční – budeme mít pomlázku. Děkujeme Danielko!
Od babičky a dědy z venkova si přivezla krásné jarní kytičky a tak jim doma vyrobila zahrádku. Semínka osení zasadila do květináčků ze skořápek. Zatím se jim ven nechce, i když jim několikrát denně zpívá ,,Vstávej semínko holala“. Danielka by se s vámi ráda podělila o oblíbenou jarní skladbičku s přáním příjemně prožitých Velikonoc.
https://www.youtube.com/watch?v=ibjoqm-JxiM

Honzík vás všechny také zdraví a posílá pár fotografií z příprav na Velikonoce. Vyfukoval vajíčka, maloval, zasadil se sestřičkou osení. Také se stal z Honzíka na chvilku bagrista a pomáhal při zahradních úpravách. Všem přeje klidné velikonoční svátky.

Vici pomáhal péct beránka, zdobil velikonoční vajíčka, z papíru vymaloval a vystříhal zajíčky jako výzdobu do osetí, které za týden hodně vyrostlo :-) Natrhal u školky zlatý déšť, dal ho do vázy a zkrášlil s ním domov. Také všem přeje pohodové svátky.

Podle Páťi by na Modré pondělí měla být celý den modrá obloha, v
Šedivé úterý svět přestane mít barvy a bude šedivý, ve Škaredou středu by se měla otevřit okna, aby vše škaredé odletělo. Zelený čtvrtek se sází travička, Velký pátek se staví velké stavby a Páťa hledá poklady, Bílá sobota – vše se leští do bíla, v neděli bude Páťa malovat vajíčka a v pondělí koledovat. Páťa zasadil travičku a upekl ovečku, všechny pozdravuje.

Moc děkujeme za sdílení všech vašich nápadů, dekorací, výrobků jedlých i nejedlých. Podle vašich příspěvků je znát, že jste na Velikonoce opravdu připraveni a teď už zbývá poslední úkol před Velikonočním pondělím. Zkuste se naučit nějakou hezkou velikonoční koledu a pak nám můžete poslat fotku, jak jste pondělí prožili a co jedli třeba k slavnostnímu obědu (do 16.4. na horka@mskurandove.cz). Děkujeme.
Pro inspiraci máme hned dvě koledy, jednu pro holky a jednu pro kluky:-)

Velikonoční pro kluky
Upletl jsem pomlázku,
je hezčí než z obrázku,
všechny holky, které znám,
navštívím a vymrskám,
než mi dají vajíčko,
vyplatím je maličko.

Velikonoční pro holky
Kropenatá slepička
snesla bílá vajíčka,
obarvím je, vymaluji,
všechny chlapce podaruji,
pentličky si nastříhám,
na pomlázku jim je dám.

Přikládáme i pracovní list, kterým si děti procvičí geometrické tvary, barvy, symboly velikonoc i paměť s logopedickou říkankou.

Přejeme vám pohodové velikonoční svátky, veselou pomlázku a užijte si pondělí v rodinném kruhu.

Vaše Kočičky