Houfem ovečky..

Milí rodiče, milé želvičky :),

na začátku tohoto týdne jsme ještě věnovali čas našim třídním pravidlům, která jsou pro nás důležitá a osvojili si tak i poslední pravidlo – želvičkové, které nám říká, jak ve třídě chodíme, aby se nikomu nic nestalo. Společně jsme pak navázali na nové téma ‚Houfem ovečky‘.

V ranním kruhu jsme se dětmi ve školce po víkendu přivítali plyšovým srdíčkem a řekli jsme si, proč se máme rádi. Připomněli jsme si tak srdíčkové pravidlo. Společně jsme si zazpívali také písničku ‚Když si šťastný‘, kterou jsme doprovázeli hrou na tělo.

V rámci želvičkového pravidla jsme společně rozvíjeli matematickou pregramotnost a zároveň si vyzkoušeli práci ve skupinkách. Děti měly za úkol seřadit se podle velikosti a výborně si s tím poradily :). Procvičili jsme si také pojmy jako první, poslední, předposlední, uprostřed aj.

Ve středu za námi přišla plyšová ovečka Kudrlinka, která přišla děti pozvat na ovčí farmu. Kudrlinka nám pověděla proč jsou pro nás ovečky důležité. Velkým překvapením byl pro děti padák, se kterým jsme si v rámci dramatizace zahráli ‚Na pasáčky a ovečky‘.

V centrech aktivit jsme si vyzkoušeli spoustu aktivit a činností, díky kterým jsme také rozvíjeli jemnou motoriku a zrakové vnímání.
V Ateliéru jsme si společně vytvořili naši třídu Želviček.
V Manipulačních hrách jsme vyrobili přáníčko kamarádovi a vyzkoušeli si tak trhání papírů, které je pro děti velmi důležité. V Pokusech a objevech měly děti možnost za pomocí vody, ubrousku a fixy vykouzlit srdíčko pro svého kamaráda, a také si v rámci želvičkového pravidla vyzkoušely práci s pravítkem, kdy si měřily velikost chodidel. S ovečkou Kudrlinkou jsme si zazpívali písničku ‚Ovčáci čtveráci‘ a také ‚Pásla ovečky‘, kterou jsme doprovázeli tanečkem. V Dílnách si děti vyzkoušely zatlouct hřebíčky a namotávat na ně klubíčko vlny. Tato aktivita dětem umožňuje uvolňování zápěstí, které je základem pro osvojení si psaní. V centru Knihy a písmena si děti vyzkoušely opsat slovo OVEČKA, kterou pak hledaly i ve hře Pexeso. Kudrlince se také vysypala barevná písmenka do písku a děti měly za úkol najít je podle barev.
Týden jsme zakončili tělocvikem, kde jsme společně rozvíjeli hrubou motoriku a protáhli jsme si celé tělo :). Předškolní děti mají navíc krásný zážitek z výletu v Prokopském údolí, kde si užily společnost oveček.

V neposlední řadě bychom Vám za celou třídu chtěli moc poděkovat za přinesené kytičky a vybavení do kadeřnictví :).
A protože nás v pondělí čeká ‚Dentální prevence‘, kde si ukážeme, jak si správně čistit zoubky, připomínáme, aby si děti nezapomněly v pondělí přinést zubní kartáčky.

Teď už Vám přejeme krásný víkend, v pondělí se na Vás budeme moc těšit!
Verča, Terka, Janička :)