Huš, huš huš, uteč zimo už !!!

Milí rodiče,

březen nám přinesl začátek jara a s ním i naše hledání jarních znameních. Zjistili jsme, že už vykvetly jarní kytičky, že roztál všechen sníh, že rostou kočičky, že už nepotřebujeme teplé šály a rukavice, že je déle vidět a že … Zimě jsme prostě dali zákaz vjezdu. Ona však občas neposlouchá a s jarem se ještě dohaduje a pře o svou vládu. Narazili jsme tak na otázku zda si může dělat co chce a jak je to u nás ve školce a díky tomu si ověřili pravidla, která ve školce respektujeme. O všem si povídáme, tvoříme, malujeme, zkoušíme nové techniky (batikování, malování pěnou na holení), učíme se nové písničky a říkanky. Společně jsme vyrobili babici Morenu. Za doprovodu lidových říkadel jsme ji doprovodili na poslední cestu a uskutečnili obřad vynášení Zimy. ,, Morenu pryč neseme, už ji tady nechceme. Už nemůže choditi, musíme ji nositi“

Příští týden 29.3. nás čeká ,,Jarní tvoření „(dílnička a sázení truhlíků). Už se na Vás těšíme. Koncem dubna a začátkem května proběhnou individuální schůzky, kdo budete mít zájem, napište se na nástěnku v šatně.

S pozdravem Saša, Vendulka a Lenka