Já a moji kamarádi

Milí rodiče, milé děti,

v průběhu celého týdne jsme se s dětmi učili, opakovali si, a tím si tak osvojovali pravidla, která spolu v naší třídě dodržujeme a budeme se snažit dodržovat i po celý školní rok :).

V ranním kruhu jsme si s dětmi zahráli hru ‚Klubíčko přátelství‘, při které jsme si posílali klubíčko vlny, abychom si připomněli, proč se máme rádi. Dále jsme si zahráli hru ‚Zvoneček‘, kdy si děti procvičily jména kamarádů a zároveň si připomněli, jaké pravidlo se nám k němu pojí. Vzpomenete si, děti :)? Týden jsme pak zakončili hrou ‚Místo vedle mě je volné pro..‘, která nám pomohla osvojit si srdíčkové pravidlo. Nakonec jsme si zazpívali písničku ‚Není nutno, aby bylo přímo veselo‘, se kterou jsme dále pracovali – řekli jsme si, co vadí a nevadí, a co je vlastně největší neštěstí. Nezapomněli jsme ani na básničky.

V rámci center a formou her jsme si osvojili také pusinkové a ouškové pravidlo, která nám říkají, že v kroužku vždy mluví jen jedna pusinka a ostatní ji poslouchají.
V Ateliéru jsme si s dětmi namalovali pusinku, srdíčko a také náš zvoneček, který si děti vyrobily i v centru Dílna. V Manipulačních hrách si mohly děti poskládat a slepit pusinku z papíru. V centru Domácnost si děti vyrobily modelínu – z mouky, vody a soli, ze které si pak vymodelovaly svého kamaráda, kterého pak měly možnost nakreslit i prstem do písku. V centru Knihy a písmena jsme si procvičili opis slova ‚PROSÍM‘, které jsme nezapomněli vyzkoušet ani v obchůdku v centru Dramatika, stejně tak i další kouzelná slovíčka jako je ‚DOBRÝ DEN‘ a ‚DĚKUJI‘. V Pokusech a objevech na děti čekalo Sluchové pexeso. V centru Kostky nám děti postavily naší třídu Želviček, kde měly důležitý úkol – uvědomit si, jakou barvu naše třída má a podle toho také různé druhy stavebnice roztřídit.
Nezapomněli jsme si také pořádně zacvičit. V rámci tělocviku jsme si zahráli hru ‚Na auta‘, kde si děti uvědomily, jak je důležité veškerá pravidla dodržovat.

Pomocí těchto pravidel jsme si zároveň procvičili jemnou a hrubou motoriku, sluchové vnímání, komunikační schopnosti, ale také paměť a myšlení aj.

Příští týden se na Vás budeme moc těšit!
Krásný víkend přejí,
Verča, Terka a Janička