Já o veverce, myšce…vím. Aneb Boudo budko.

Milí rodiče,

jak už název napovídá i tento týden bylo tématem povídání o zvířátkách. Děti povídaly, co už o zvířátkách vědí. K činnostem jsme hodně využili Hejného metody, která napomáhá předmatematickým dovednostem. Stavěli jsme z kostek, skládali budky pomocí dřívek, určovali geometrické tvary. Počítali jsme, vytleskávali, vydupávali, krokovali a tím procvičovali rytmus, který je pro děti velmi důležitý.

Zvířátka nás dostala do pohádky ,, Boudo, budko“. Tu jsme si zahráli jak s převleky tak s loutkami, které si děti vyrobily. K jednotlivým zvířátkům se také učíme říkanky s pohybem. V centru domácnost pracovala s dětmi tento týden maminka Alenky. Krájela s dětmi jablíčka a sýr. Vznikly tak špízy na kterých jsme si všichni moc pochutnali.

V pátek jsme s maminkou Julinky a Emilky společně vyrazili protáhnout těla do tělocvičny. (Všem prosím znovu připomínáme, že do tělocvičny chodíme každých čtrnáct dnů a odcházíme již v osm hodin)

Za vaši spolupráci opět moc děkujeme. A protože je tak hezká, dovolujeme si vás požádat o další. Týká se závěrečného výletu s dětmi. Pokud se dohodneme, chtěli bychom v letošním školním roce jet na výlet každá třída samostatně. Do přírody, vlakem či pěšky. Uvítáme tedy vaše nápady, podněty či zájem zúčastnit se výletu spolu s námi. Prosím pište, mluvte, sdílejte. Děkujeme.

Hezký víkend Saša, Míša a Lenka

PS: V příspěvku je jen malá ukázka fotografií. Zbytek dodáme příští týden. Počítače stávkují:-)