Jak se roste jako z vody

Milí rodiče, milé Kočičky,

moc vám děkujeme za fotografie a dojmy, které s námi prostřednitvím e-mailové koresponedce sdílíte. Máme z nich velikou radost a moc rády vás na fotografiích vidíme a těší nás, jak si s úkoly umíte poradit, i když jsou někeré obtížnější.

Evžen se snažil splnit všechny úkoly, jak nejlépe uměl, maloval, z ořezků dřevěné pastelky vytvořil obrázky, s tatínkem a bráchou upekli dort pro maminku. Nejlepší prý byla písnička o ptáčkovi a květince, tu si zahráli a zazpívali s dědou.

Danielku z úkolů nadchlo pečení ovocného dortíku, přání vyrobené z ořezaných pastelek a výroba podobizny maminky. Aby to tatínkovi nebylo líto, vytvořila Dáňa i jeho. Tatínek si vypůjčil tělo od Jaromíra Jágra a maminka má vlasy z reklamy na lasagne:)

Mareček si procvičil, jak se jmenují členové jeho rodiny a vyrobil přáníčko a dort pro maminku. Vyzkoušel i ostatní centra a nejvíc ho bavilo tvoření obrázku maminky.

Vici upekl s tatínkem a bráškou pro maminku bábovku, kterou má mamka prý moc ráda. Vyrobil kytičku z ořezků pastelek, nakreslil podobiznu maminky, v příběhu o Aničce si zopakoval s kým doma bydlí, jak se členové domácnosti jmenují a adresu bydliště, kterou už si moc dobře pamatuje.

A na co se zaměříme tentokrát? Pozorně poslouchejte při vyprávění následujícího příběhu. Budou s ním souviset i činnosti v centrech a otázky pod textem.

Knihy a písmena – porozumění textu, vyřeš úkoly níže.

1. Zaujalo tě nějaké slovo, kterému v textu nerozumíš? S pomocí dospělého zjisti, co to je. (například kakost)
2. Co ze semínka holčiččce vyrostlo?
3. Jaké zahradnické potřeby/nářadí se v příběhu objevují?
4. Proč holčička myslela, že ji vyrostl z květináče ježek?
5. Kam strom chtěla holčička přesadit a proč?

Dramatika – Nejdříve je nutné procvičit si mluvidla kvůli básničce i zápěstí pro trénování jemné motoriky. Zkusíte se naučit básničku nazpaměť a zkoordinovat přitom pohyby oběma rukama?

Ateliér – v textu jsou zmíněny tři rostliny a jeden druh stromu. Můžeš si vybrat, který chceš a vytvořit jeho podobu na papír. Kreativitě se meze nekladou. Níže je pouze příklad jedné z rostlin:-) Můžete použít vodové barvy, pastelky, tužku, křídy, krepový papír, barevné papíry atd.

Pokusy a objevy – voda souvisí s naším příběhem a tak se promítne i do následujícího pokusu. Všechny rostliny mají rády vodu, ale příliš vody jim může uškodit. Každá rostlina se naučila přebytku vody zbavit. Jak? To si můžeš ověřit v pokusu!

Domácnost – voda, která je několikrát zmíněna v našem příběhu, bude potřeba i v následujícím receptu. Vyzkoušejte si Americkou limonádu anebo třeba českou limonádu dle svého receptu:-) Recept s námi pak můžete sdílet.

Fotografie nám můžete posílat do příštího pátku na horka@mskurandove.cz. Moc se na vaše postřehy z úkolů těšíme.

Ještě přejeme dodatečně Míše a Danečkovi všechno nejlepší k narozeninám!

Přejeme vám hodně zábavy při společných chvílích a sluníčkové dny:-)

Vaše Kočičky