Jak se veverky připravují na Vánoce.

Ahoj Veverky.
Vánoce se nám přiblížily, zapálili jsme třetí svíčku na adventním věnci a třídu vyzdobili různými vánočními dekoracemi. Děti si vytvořily ozdoby z papíru, dřívek, větviček, písku, prozkoumaly skleněné baňky a jednu z nich i přes veškerou opatrnost rozbily. Naučily se tak opatrnosti a vyzkoušely si tvrdost či křehkost materiálu. Abychom však měli co zdobit vznikly vánoční stromečky v různých centrech. Dětem se velmi líbí tvoření z malých barevných dřívek, které však máme zapůjčené a tak si je přejeme od Ježíška. Snad se nám naše přání vyplní. Pod stromečkem by děti chtěly najít různé věci, a tím myslím opravdu různé – živého tygra, podprsenku, ponožky jako má táta a dokonce i novou maminku. Ale neděste se. Tato myšlenka pravděpodobně vznikla po čtení příběhu o malé Idě, která žije v dětském domově a moc by si přála maminku a tatínka pod stromeček. Nechte děti příběh vyprávět a pokud máte zájem, posílám odkaz na zakoupení velmi kvalitní knihy pro děti. Možná i tip na dárek pro Ježíška.

https://obchod.portal.cz/detska-literatura/vanocni-hvezda-a-splnena-prani/

Celý vánoční čas je o tom jak být s rodinou a užít si společný čas, jak si najít chvíle na povídání a společné hry. A také o tom, jak je důležité myslet na své blízké. Musím uznat, že děti opět nezklamaly a překvapily. Při sociální hře na Ježíška měly možnost vybrat buď dárek pro sebe a nebo pro svou maminku. Všichni už víte jak hra dopadla. Nešlo však o žádnou zkoušku. Cílem bylo zjistit jak děti dokáží vykomunikovat své potřeby.
,,Jak jsem já důležitý, jak si stojím za vlastním názorem, kdy jsem ochoten slevit ze svých cílů, dokážu se pro druhé vzdát svých vlastních tužeb? A nakonec co mi udělá větší radost, ta moje vlastní či radost mých blízkých?“ Dokážete si na tuto otázku odpovědět? Co je pro vás, dospěláky, důležitější?

V pátek jsme se vydali předat radost zvířátkům do minizoo Chuchle
a když jsme se vrátili, zjistili jsme, že pod naším stromem se objevil první dárek. Nebyl však od Ježíška, ale dostali jsme ho jako poděkování od zvířat, na které jsme v zimě nezapomněli a donesli jim dobrůtky.

V pondělí se těšíme na společně strávený vánoční den ve školce. Děti i paní učitelky přijdou slavnostně oblečené, ochutnají cukroví které upekli s rodiči (stačí maximálně pět kousků) a možná přijde i Ježíšek.
V úterý bude fungovat naše třída bez omezení, i když s absencí několika dětí. Ve středu se odhlásily všechny veverky (kromě jedné) a tak naše třída bude uzavřena. Pokud by se někdo rozmyslel a chtěl ve středu dorazit, prosím o včasné informování.
Přejeme klidnou zlatou adventní neděli a doufáme, že se v pondělí ve zdraví sejdeme. Děkujeme za podporu Saše a všem rodičům v tomto i následujícím týdnu.
Míša, Saša, Lenka a Lenka