Jak se z hvězdy slunce stalo

Ahoj Veverky,

jak už jste se jistě od dětí dozvěděli, vypravili jsem se tento týden velmi daleko. Společně s knihou ,,Jak si uděláme zeměkouli“, M. Lukešová, se před námi otevřelo VELKÉ ČERNÉ NIC a my neměli na práci nic jiného, než přetvořit to NIC na NĚCO. A to NĚCO je VESMÍR.

Započali jsme zkoumáním hvězd, sluncem a samozřejmě planetou ZEMĚ. V centrech se malovalo, lepilo, stříhalo, navazovaly se uzlíky a kličky, stavělo se nejen z kostek, ale i z těstovin, korálků, destiček, dřívek a kamínků. Nezapomněli jsme ani na hudbu a dramatiku. Písnička nám poradila, co vše na naší planetě máme, i to kolik je čeho na světě. Víte kolik je na světě moří a kolik je na světě řek? A kolik je na světě školek a kolik kluků a holek?

Při středeční procházce jsme prozkoumali vše, co tvoří naší planetu. Pozorovali jsme ptáky, zvířata, rostliny, ale i město v pohybu, slunce, mraky, počasí. Posbírali jsem vše, co by nám mohlo pomoci při stavbě planety. Co myslíte, povedla se nám?

I když se téma vesmíru zdálo složitější než jiné, většina dětí jej přijala s nadšením a zaujetím. Myslím, že o víkendu bude v planetáriu plno. My už se tam vypravili a co vy?

Míša, Saša a Lenka