Jak si Veverky poradily s Obrem, podruhé.

Milí rodiče a děti,

celý týden jsme pracovali s pondělní pohádkou ,,Na hradě je Obr“. Jelikož nám přálo počasí, přesunuli jsme veškerou činnost na zahradu. Začali jsme ranní hrou. Fyzickou zdatnost jsme posílili pravidelným během po zahradě. Každý den jeden z kamarádů vymýšlel trasu. Po svačině, která nám venku obzvlášť chutnala, jsme se posadili v kruhu na hřišti. Povídali jsme si o zmíněné pohádce, pantomimicky předváděli postavy z pohádky, stavěli z kostek hrad i hradby. Počítalo se, porovnávalo množství, velikost, tvar… ,,Chodníček“ nám pomohl v určování počtu slabik a procvičení pojmu před, za, na, vedle…(předmatematické dovednosti). Hráli jsme si s jazykem (logopedické chvilky), který se ,,koukal na sluníčko, šel na procházku, odpočíval v tváři a za odměnu se sklouzl“. Jen ho nesměly zoubky pustit z pusinky ven.

Domácnost – děti krmily ,,Obra“ salátem (po té co ho utrhly ze záhonku a vypraly).
Ateliér – Obra děti malovaly křídou na tabuli i na chodník.
Kostky – stavěli jsme hrad z papírových kostek a dřevěných krychliček.
Písek a voda – krásný hrad vznikl spoluprací v pískovišti.
Dramatika – pohádku jsme si zahráli.
Hudba – poslouchali jsme CD s písničkami z pohádky a to hlavně se změřením na porozumění textu.
Knihy a písmena – místo papíru jsme vyžili písek a psali do něj klacíkem. Nejprve si děti, ale písek pohrabaly, aby psaní bylo lépe vidět.
Dílna – zde vznikli ,,Obři“ z brambor, klacíků a kamínků, aneb ,,Dělám obla z blambol“
Pokusy a objevy – vypleli jsme záhonek, sklidili salát a zasadili rajčata. Budeme pozorovat jak rostou. Musíme je však pravidelně zalévat.

V pátek nechybělo pravidelné cvičení. A co vy kamarádi, co teď do školky nechodíte? Zkusíte si také některé centrum? Můžete nám poslat foto. Všichni vás zdravíme.

Hezký víkend Saša, Míša a Lenka

PS: V pondělí 15.6. se fotíme. Nezapomeňte. Naše třída jde na řadu jako první cca v 9.00 hod (můžou přijít i děti které nyní do školky nechodí).
Ve čtvrtek 18.6. nás čeká Zahradní ples s rozloučením s předškoláky. Všichni jste srdečně zváni.