Jak to bylo s kohoutkem a slepičkou.

Ahoj Veverky,

je pátek a s ním i pravidelný příspěvek pro vás (vlastně od vás). Venku je krásné počasí, a tak většina z vás tráví čas s dětmi venku. Hodně z vás odjelo na chaty a chalupy, kde si spolu užíváte sluníčka a možnosti být bez roušek. Chodíte do lesa, jezdíte na kole, pracujete na zahradě. Vymýšlíte aktivity, které děti baví (hra na klavír, společné vaření a pečení, úklid, oslavy narozenin, procvičování logopedie, poznávání ptáčků…) Vůbec tedy nevadí, když naše náměty neplníte nebo neuděláte všechny. Užívejte se navzájem, vše, co děláte společně je pro děti velkým přínosem. Jsme rádi, když píšete, posíláte fotky a my vidíme, jak se vám daří. Určitě to však není povinnost.

Dle vašich zpráv jste si všichni společně pohádku přečetli, děti vybarvily obrázky (určily, jak jdou za sebou) a poskládaly z papíru slepičku a kohoutka.  Někteří si je vyrobily z roliček, pomocí lžičky… Napjatě jsem čekala na řešení úkolu s dělením piškotů. Moc mě pobavilo řešení Ríši, který pátý piškot snědl.

Pozdrav od Brundy.

Ahoj kamarádi Veverky!

Celý tento týden jsem zůstal u Noriky. Zatímco ostatní sourozenci mají „školu“, maminka nám připravila různá centra. Knihy a písmenka, kde nám přečetla pohádku O kohoutkovi a slepičce a my zkoušeli poskládat obrázky podle příběhu; ateliér, kde jsme malovali a skládali. A Noriky nejoblíbenější – domácnost, kde pomáhá s pečením a vařením. Nezapomínáme ani na cvičení a každý den jsme měli „tělocvik“. A odpoledne alespoň na chvíli ven. Moc se mi po vás všech stýská a rád bych zase navštívil dalšího kamaráda. Tak zatím ahoj váš Brunda

PS:Hurá příští týden jdu k Beátce.

Užijte si hezký víkend a snad brzy na viděnou. S dalšími náměty se ozve Míša, proto vaše příspěvky následujících čtrnáct dnů posílejte jí. Děkujeme.

Saša, Míša a Lenka