Jak veverky přivítaly jaro.

Jéééé,…to se to povedlo. Posíláme velikou pochvalu všem. Moc se nám líbily všechny vaše výtvory, fotky, E-maily, zprávy,… Máme velkou radost, že jste se zapojili do činností.

Beátka připravila krásný motýlkový perník a určitě i dobře chutnal. Pokud chcete ochutnat, tak jako já, maminka Beátky posílá recept.

1 hrnek polohrubé mouky
2 hrnky hladké mouky
1 hrnek cukru
1 hrnek oleje
2 vejce
2 hrnky mléka
1 kypřící prášek do perníku
kakao
a samozřejmě nějaké jarní zdobení – motýlky, kytičky, …
péct při 170st. cca 30-40 minut

Julinka a Emilka zdraví od babičky a dědy z Jeseníků a vzkazují: ,,Posíláme Vám moc pozdravů a moc se na Vás všechny těšíme“ Společně vytvořili strom z kamínků a klacíků, využili krásného počasí k zdokonalování jízdy na kole a při výtvarných činnostech využili i netradiční pomůcku. Poznáte čím Emilka vytvořila květiny?

Maminka Ríši posílá vzkaz ,,Posíláme foto a pozdravy z venkova,kam jsme odjeli už před 14-ti dny…Chodíme tady na procházky nebo jsme na zahradě, kde Riki pozoruje pučící stromky a vykvétající květiny. Riki pomáhá babičce v kuchyni a pro paní učitelky nakreslil obrázek. (Saša, Míša a Lenka moc děkují) Už několikrát si posteskl po školce,všichni mu chybíte. Ještě máme v planu zasít osení, ale dnes se nám moc ven nechce,je tady velká zima a studený vítr 😉
Ke dni učitelů Vám přejeme všechno nejlepší a hlavně zdraví!
Na závěr posílám básničku, kterou jsem našla na internetu, možná jste ji už viděla, mě tedy dost pobavila 😃 „

I nás básnička pobavila, a myslím, že někteří rodiče ji rádi využijí. Více ve fotogalerii.

Matýsek a Laura se těší na setkání a moc všechny pozdravují. I oni přivítali jaro: ,, Tvořili jsme kytičku z bavlnek a hodně času trávili na zahradě, kde jsme seli rajčátka do kelímků, Maty přesazoval hyacint a proběhl i jarní úklid „

Davídek zdraví všechny své kamarády a posílá fotky, kde se pustil do lepení a malování květin a sázení bylinek.

I Filípek s maminkou využili nabídku na činnosti z kraje týdne a vytvořili jarní strom a květinu. Poznáte z fotek, jaký materiál Filípek použil? Co vše k tomu asi potřeboval?

Ráchelka se doma opravdu nenudí. Nejvíce se věnuje ateliéru a domácnosti. Ráda tvoří, hraje si na školku, pomáhá v kuchyni a upekla s maminkou domácí chleba. Často si hraje na školu a moc se na nás těší.

Norika se společně se sourozenci vydala hledat jaro. Co myslíte, podařilo se jim to? Pro jistotu nám ještě vytvořili barevnou louku s rozkvetlými květy.

I Šarlotka se pustila do vyhledávání jara. Společně s bráchou pomáhají mamce v kuchyni, sází semínka a Šarlotka dokonce pomáhá bráchovi s úkoly pro školáky.

Ani my jsme nezaháleli a postupně pro Vás připravujeme další a další aktivity na dobu po Velikonocích. Upravujeme prostředí školky výzdobou a uklízíme další prostory v MŠ. I nadále šijeme roušky pro potřebné Prahy 5. Moc se na Vás těšíme a doufáme že se brzy sejdeme.

Míša, Saša a Lenka

PS: Moc jste nás potěšili. Tak hojnou zpětnou vazbu jsme nečekali. Vážíme si vaší spolupráce. V pondělí se můžete těšit na další náměty.