Jaro dělá pokusy

jaro se svým pučením a rašením přímo láká k jarním eko pokusům. A jeden máme i pro vás!
Zkuste doma, na balkoně, terase nebo zahrádce s dětmi zasadit semínka různých rostlinek nebo bylinek a pak zkoumejte, za kolik dní rostlinky vykouknou na povrch. Kromě toho můžete zkoumat i tvar a vůni semínek. Které vyrostou jako první? Děti se pokusem naučí, jaké podmínky rostlinka k růstu potřebuje. Samozřejmostí je také každodenní pečování o ni.
Při zalévání si pak můžete zazpívat společně písničku od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře :-) Pokud si nejste jisti melodií, přidáváme odkaz na písničku https://www.youtube.com/watch?v=ftoXvoBzTYg
Až se opět sejdeme, písničku si zazpíváme společně!

Jaro dělá pokusy,
vystrkuje krokusy.
Dříve než se vlády chopí,
vystrkuje periskopy.

Než se jaro osmělí,
vystrkuje podběly.
Ty mu asi dolů hlásí,
čerstvé zprávy o počasí.

Jaro! Je to v suchu,
zima už nemůže,
stoupá teplota vzduchu
a míza do růže.
Jaro! Je to v suchu,
vichry už nedujou.
Nahlas nebo v duchu
lidi se radujou,
lidi se radujou…

Také pro tento týden máme pro vás připravený list pro činnosti doma související s tématem. Děti si tak procvičí zrakovou orientaci, barvy i paměť.

Moc děkujeme Míše, Marečkovi a Victorovi, že se s námi podělili o své výtvory a domácí (nepovinný) úkol z minulého týdne:-) Kluci a Míšo, jste moc šikovní a udělali jste nám velkou radost!

Fotografie nejen ze sázení a pěstování nám můžete opět posílat na horka@mskurandove.cz. Budeme rády i za sdílení jarních básniček, výkresů či jiných jarních zážitků, které zařadíme do dalšího příspěvku.

Krásný jarní víkend přejí Kočičky