Jedu, jedeš, jedeme,…

Ahoj Veverky.
Téma dopravy se povedlo zrealizovat ve většině rodinách i díky pěknému počasí. Sešlo se nám několik fotografií na kolech, koloběžkách a dokonce i na bruslích. Každý z vás se dozvěděl důležité informace o dopravě svým způsobem. Někteří z vás malovali a vytvářeli dopravní prostředky, jiní trénovali značky a pravidla provozu a někdo stavěli ulici i silnice. Podívejte se na příspěvky a fotky svých kamarádů.
My jsme se tento týden pustili do výzdoby plotu. Přijďte se podívat. Poznáte co se změnilo?

,,Maty a Laura tento týden hlavně užívali hezkého počasí a rozpoznávali dopravní prostředky. Byli jsme se podívat na kolech na přehradě, na stavbě jsme se dívali na bagry a náklaďáky a povídali si o nich a o tom, co se děje na silnici.“

Beátka posílá vzkaz: ,,Dopravní týden jsme si pořádně užili. Hodně jsme si povídali, co to vlastně doprava je. Vzpomínalo se jak Beátka cestovala. Že letěla, jela vlakem i lodí. Postavili jsme si koleje a zkoušeli různé dopravní situace. Četli jsme si knížku o dopravních prostředcích a poslouchali zvuky. Pantomimu jsme zkoušeli i po skypu s babičkou.“ Poznáte co babička Beátky předvádí?

Ráchelka všechny pozdravuje z Valašska. Užívá si volného času společně se sestřenicí. Chodí do lesa, třeba i stavět město z přírodnin.

,,Ahoj veverky. Julinka a Emilka staví město. Vyrábíme značky z víček a špejlí a malujeme dopravní prostředky. Máme se dobře a moc se na Vás těšíme“ Poznáte co se u Emilky a Julinky změnilo?

Filípek si společně s tatínkem vyrobil lodičku z dřívek a vyrobili s bráchou parádní autovou svačinku. Podle kartiček hledali dopravní prostředky a pojmenovávali je. Venku našli i dopravní hřiště a Filípek tak vyzkoušel dopravu v praxi.

Riki je stále u babičky a užívá si. Některé úkoly splnil – s babickou si o dopravních prostředcích povídali a hledal, co patři do skupiny dopravních prostředků – významové kategorie. Hrál si s auty a rozlišoval velké nebo malé a taky pozoroval kolem jedoucí traktory nebo bagry.

Vanesska a Valentýnek se věnovali nejen dopravní výchově. Vymalovali obrázky rakety a kočáru, projeli na kolech stezku v okolí Berouna a věnovali se i on-line výuce karate.

Brunda si užíval tento týden u Beátky. Měli čas společně postavit bunkr v obýváku a společně objevovat dopravní prostředky. Příští týden jde na návštěvu k Danečkovi.

Příští týden se bude duben chýlit ke konci a to znamená, že nám zima definitivně skončila a jaro je v plném proudu. Budeme oslavovat příchod jara o Filipojakubské noci. Těšíte se?

Míša, Saša a Lenka