Jémine, domine, masopust pomine…

Ahoj Veverky,
celý týden jsme věnovali přípravám na karnevalovou oslavu.

Vyráběli jsme další hudební nástroje, připravovali pohoštění – zabijačkové jitrnice, papírové koláče s knoflíky a z modelíny, ovocné dobroty v kuchyňce a samozřejmě i opravdové slané koláčky. Třídu jsme zdobili řetězy z papíru a korálků. Procvičovali jsme písmena – vytleskáváním, malováním, lepením, vyhledáváním a porovnáváním, vybíráním z mouky a psaním.
Pohádka z knihy „Chaloupka na Vršku“ se četla a vyprávěla pomocí obrázkového slovníku VOKS (pomůcka pro děti s autismem a vývojovými vadami řeči).

S písničkou „Komáři se ženili“ si děti užily legraci. Procvičily si jazykové dovednosti, rytmizaci, melodizaci i  předmatematické dovednosti.

Pohybovou obratnost zdokonalovaly různými pohyby a polohami těla, v zahradě v náročném terénu a na ledové ploše při bruslení.

Výroba KRÁLE MASOPUSTU nám zabrala několik dní. Vyzkoušeli jsme si šití a stříhání látek, provlékání tkaniček a podpořili tak jemnou motoriku, představivost a fantazii.

Čtvrteční den jsme strávili přípravou na narozeninovou oslavu. Děti tvořily dort, pekly slané koláče, vyráběly přáníčka a trůn našim oslavencům.

Zítra nás čeká velká oslava v maskách. Už máte vše nachystané?

Míša, Saša, Lenka a Lenka