Ježek, myška, zajíc, medvěd, krtek, veverka.

Milí rodiče,

zvířátka nás provázela celým týdnem. Zjišťujeme co o zvířátkách víme, co se ještě chceme dozvědět a také jak se chystají na zimu. Zda spí, nebo si jen sbírají potravu. K tomu ke všemu nám pomáhají hlavně knížky, ale i vaše spolupráce.

Zvířátka malujeme, vybarvujeme, skládáme a lepíme jako puzzle. Modelujeme z modelíny, vyrábíme z hlíny, vykrajujeme z těsta (které jsme si nejprve vyrobili). Krásní ježci vznikli v dílně z brambor, hřebíků, špejlí a tyčinek. Hledáme stíny zvířátek, měříme je metrem a porovnáváme jejich délku. Napodobujeme jejich pohyb a zvuk. ,,Vyhrabali “ jsme krtkovou cestu v zemi a pak po ní běhali. Zvířátkům stavíme domečky, posloucháme pohádky a zvířecí příběhy. Nechte si od dětí vyprávět.

V pondělí jsme si nezapomněli připomenout pranostiku ,,Martin na bílém koni“.Děti tak již vědí proč se to říká. Jestlipak Vám to taky řekly?

V tomto týdnu proběhly individuální schůzky s Vámi rodiči. Děkujeme za vaší hojnou účast. Všechna setkání byla velice příjemná a myslíme si, že i přínosná.

Hezký víkend a možná, že přijede i ten Martin na bílém koni.

Saša, Míša a Lenka