Kam se zima schovala

Milí rodiče,

Tento týden jsme si povídali o zimním počasí a o tom, jak to venku vypadá, když sněží.  Vyzkoušeli jsme si práci ve skupinkách i v týmech a zahráli si spousty pohybových her, jako:  „Sněhová válka“ nebo děti závodily se „sněhovou“ koulí.

Víme už i jak se v zimě správně obléknout a co nás po sportování zahřeje. Shodli jsme se, že nejlepší na zahřátí je polévka a tak jsme si ji v centru Domácnost uvařili.  V manipulačních oblastech jsme se tentokrát zaměřili hlavně na stříhání a v Ateliéru na správné držení tužky. Děti si vyzkoušely kreslit zmizíkem nebo tuší.  

V centru Hudby jsme se naučili novou píseň „Sněží“ a když to nešlo venku, postavili jsme si sněhuláka ve třídě.

Prostřednictvím zmíněného tématu se děti také seznámily s vybranými zimními sporty, které jsme si v pátek dokonce vyzkoušeli a v některých disciplínách i soutěžili. Na závěr čekala pro všechny sportovce sladká odměna.

5. a 12. února nás čekají poslední dvě návštěvy solné jeskyně a

10. února proběhne ve školce akce „Zdravé zoubky“, děti budou potřebovat zubní kartáček.

Krásný zbytek víkendu přejí Veronika, Lucka a Jana