Kam se zima schovala

Milé želvičky,

V tomto týdnu jsme se ještě stále věnovali krásnému tématu o zimě. Vyprávěli jsme si o tom, jak se mění roční období, kde se bere zima a jakou může mít podobu. Z mraků může padat na zem sníh nebo kroupy. Víme jak vzniká led a také jsme si ho vyrobili abychom ho mohli zkoumat. Zjistili jsme, že póly jsou místa na Zemi, kde je největší zima. Zvířatům, která žijí na pólech, poskytuje ochranu proti zimě velmi silná kůže. U nás je zima podstatně mírnější. Letos se nám dokonce schovala. Tak jsme se jí snažili ve třídě přivolat. Bohužel spadlo jen pár vloček. My se ale budeme snažit dál a volat silněji. Sněhuláky jsme dělali z papíru, písku, vytrhávané a malované. Vyrobili jsme si teplé rukavičky pomocí tuže a klovatiny. V dílně jsme si je vytvořili na zatloukačce z vlny. V centru domácnost jsme rukavičky a čepice vyprali a dali sušit. Postavili jsme město a z kolejniček jsme udělali dráhu po které jsme jeli až na hory. V knihách jsme hledali zimu a opisovali slova.

Namalovali jsme si zasněžený strom a vymýšleli co nám připomíná zimu. Vše jsme na strom zapsali. Zpívali jsme si písničky o zimě. “ zima zima“, “ Bude zima, bude mráz“ a jiné. Děti vyprávěly zážitky spojené se sněhem a všichni jsme litovali, že nám žádný sníh nenapadal. Třeba se dočkáme příští týden.

Lucie,Veronika,Jana