Kam se zima schovala?

Vědět nám to nedala, jenom bláto nechala, to nás pěkně naštvala.

Milí rodiče,

tento týden začal diskuzí. Jak to, že není sníh? Kam se zima schovala, kde je?

Zimu jsme přivolávali zpátky, povídali si co by se dalo dělat kdyby byla pravá zima. Co vše si přichystáme, když se zima vrátí (čepice, rukavice, šálu, boby, lyže…). Děti malovaly, skládaly, lepily, zkoumaly…Sníh jsme nahradili oblečením a sněhuláky vytvořili ze sebe. V pokusech a objevech byl zadán úkol: jde vyrobit sníh? Děti tedy vymýšlely, z mléka, mouky, cukru a nakonec padl i vaječný bílek. Sněhové vločky vznikly proplétáním vlny, povídali jsme si jaká vločka je a co vše nám může připomínat. Zimu hledali i venku, ale marně, ani na zahradě, ani v lese nebyla. (Děti se učí spolupracovat, řešit problémy, vymýšlet různá řešení, posilují jemnou i hrubou motoriku, vnímají svět kolem sebe.)

V pátek jsme naposledy navštívili tělocvičnu. Celý týden jsme si užili spoustu legrace a už se těšíme na další týden. Děti však nejvíce na hraní s tatínky (úterý od 17. hod). Sami si vymyslely co chtějí s tatínky dělat. Taťkové, máte se na co těšit. Dvě maminky se nabídly, že na tuto akci společně připraví pohoštění. Moc děkujeme. A tak ostatní mamky, nic nechystejte a odpočívejte.

S pozdravem a hezký víkend Saša, Míša, Lenka