Kapka, kapička, spadla z nebíčka.

Ahoj Veverky.

Od úterka nám začal zkrácený týden a tak jsme neváhali a pustili se do práce. O víkendu se nám počasí pokazilo a tak déšť byl jasným tématem následujících dní. Seznámili jsme se s elementem vody. Nejvíce aktivit se uskutečnilo v kostkách, ateliéru, písku a vodě. Využili jsme přírodní i tradiční materiály ke stavbě koloběhu vody. Děti stavěly řeky, jezera, rybníky, potoky, hory lesy a louky. Dozvěděli jsme se, kde vodu v přírodě najdeme, kdo vodu potřebuje k přežití a v závěru týdne i to, jak se voda dostane až do našich domovů. Ale abychom nezapomněli na praktickou část, vyrazili jsme zkoumat vodu do přírody. Kde jsme vodu objevili?

Ve čtvrtek se děti zúčastnily první lekce angličtiny. Pokud se neuskuteční druhé kolo voleb, angličtina předškoláky čeká ve čtvrtek po obědě. V případě druhého kola bude stejný scénář jako tento týden. Angličtina ve čtvrtek dopoledne a naše třída opět uzavřena ve čtvrtek odpoledne a v pátek celý den. Tímto bychom vám chtěli poděkovat za vstřícnost. Víme, že pro mnohé z vás je téměř nemožné z pracovních důvodů si v tyto dny ponechat děti doma, a proto máte jak zítra tak i v příštím týdnu (pokud se uskuteční druhé kolo) možnost děti přivést ráno do třídy kočiček.

V příštím týdnu bude téma vody pokračovat. Předškoláky čeká EKOprogram, na který navážeme myšlenkou jak vodu chránit, proč je pro nás důležitá, co by se stalo, kdyby voda nebyla.

V pondělí nás čeká první návštěva solné jeskyně. Odcházíme po svačince a vracíme se zpět do oběda. Nezapomeňte, kdo ještě opomněl, v pondělí ráno zaplatit vstupy do jeskyně. (600,- 10 lekcí)

Užijte si víkend, načerpejte energii a v pondělí se na vás těšíme.

Míša, Saša, Lenka a Lenka