Kapka, kapička spadla z nebíčka

Ahoj Veverky,

tento týden se před námi otevřel svět vody, vodních živočichů, rostlin, svět mraků a deště, potoků, řek a moří. Společně jsme centrovali v dramatice, hudbě, při pokusech, v ateliéru i v zahradě. Zkoumali jsme vlastnosti vody všemi smysly. Vodu jsme každý den ochutnávali k obědu i svačině a zjistili jsme, že je každý den stejně mokrá – velmi často nám to prozrazovaly urousané rukávy a politá trička.

V úterý jsme měli ve třídě návštěvu. Paní učitelky z MŠ z Kladna se přijely podívat, jak se pracuje u nás ve třídě. Ukázali jsme, jak se umíme přivítat, naučit se písničku, poskládat puzzle, vyrobit mraky plné vody i vyhledávat informace v knihách. Paní učitelky byly spokojené a těší se na další setkání.

I v ostatní dny se poctivě pracovalo, zkoumalo, malovalo, počítalo, stavělo,… a dokonce jsme z vody a dalších ingrediencí uvařili polévku. Děkujeme za pomoc jedné z maminek.

Naučili jsme se, jak to na světě s vodou chodí, jak a pro koho je voda důležitá i to jak s ní zacházet a neplýtvat.

V pondělí se setkáme s prevencí zdravých zoubků. Aktivity zahrnují i ukázku čištění, tak nezapomeňte dětem připomenout kartáček.

Mějte hezký víkend.

Míša, Saša a Lenka