Kateřina, Káťa, Kačka, Kačenka nebo také Káča

Milí rodiče,

tento týden navázal na téma minulého týdne. Povídali jsme si o tom, co znamená pranostika o Kateřině. Jak se dá Kateřině ještě říkat, proč si máme vlézt pod peřinu, čím se ještě můžeme zahřát. Jak to bylo s neposednou holčičkou Káčou, která v sobě měla 10 čertů. Dětí jsme se ptali jestlipak měly někdy v sobě také čerta a kdy? Děti přiznaly, že ano ,zkuste se dětí zeptat. A co vy, byl i ve Vás někdy čert? Společně jsme dali hlavy dohromady a vymýšleli, co by se dalo udělat s neposednou Káčou. Jestli bychom chtěli mít takovou holčičku ve třídě. Odpověď byla hned ,, ne nechtěli“. A tak vznikla hra ,, Huš, to mi nedělej, to se mi nelíbí“. K tématu se vztahovaly také činnosti v centrech. Šití peřiny, vaření čaje, malování Káči, třídění rozházených kostek od neposedné Káči, stříhání a lepení obrázku, dramatizace příběhu. Také Káči řádění, křičení, vrtění a to vše doprovázené hudebními nástroji. Ve čtvrtek jeli předškoláci do Betlémské kaple a mladší děti trénovaly koledy a vyráběly dárečky.

Co nás čeká příští týden? Zdobení stromečku, vánoční tvoření adventních věnců,(prosíme přineste si s sebou větve, svíčky, mašle, popřípadě nějaké zdobení) rozsvícení vánočního stromu, čertovská návštěva (děti mohou přijít obleční za čertíky, andílky). Máme se tedy na co těšit.

S pozdravem Saša, Míša a Lenka