Kde domov můj

Milí rodiče, milé děti,

v rámci oslav narozenin naší republiky jsme si tento týden povídali o naší zemi. Celý týden jsme se učili pracovat s mapou, rozpoznávali jsme barvy modré, zelené a hnědé. Připomněli jsme si také státní symboly a společně jsme vyvěsili vlajku, u které jsme si zazpívali státní hymnu. Na vycházce jsme hledali místa, kde bydlíme a procvičovali adresu. Děti také hledaly náš národní strom – lípu, jehož list jsme zkoumali v centru Pokusy a objevy. V centru Domácnost jsme si tentokrát upekli český perník. A v centru Dramatiky jsme si zahráli na prezidenta a udělovali jsme vyznamenání svým kamarádům.

Nejvíce děti zaujala pověst “ O praotci Čechovi“ o které jsme si nejen četli, ale také se dívali na videu. Děti si svého praotce Čecha také vyrobily v centrech a učily se pracovat podle instrukcí.

Na listopad bylo naplánováno několik akcí, které se musely vzhledem k situaci zrušit. V případě, že by měl někdo zájem o individuální schůzku, může se domluvit s paní učitelkou na třídě.

Také připomínáme sběrovou kampaň elektrospotřebičů a baterií do které se můžete s námi zapojit.

Příští týden nás čekají dušičky a les.

Krásný víkend Vám přejí,

Veronika, Terka a Janička