Kde domov můj

Milí rodiče,

tento týden jsme začali probírat naší Českou republiku. Na mapě jsme si ukázali, co vyznačují jednotlivé barvy, kde leží hlavní město Praha a jaké máme řeky a pohoří. Děti se naučily, jak vypadá česká vlajka, z čeho se skládá český státní znak a další symboly České republiky. Zazpívali jsme si i naši hymnu. Přiblížili jsme si i trochu české historie, a to především dobu Karla IV. Řekli jsme si, co všechno v Praze vybudoval a jak to chodilo na Karlštejně. Podívali jsme se na dvě písničky z filmu Noc na Karlštejně, které se dětem moc líbily. V historii jsme pokračovali i čtením z Českých bájí a pověstí.

Během dopoledne si děti v centrech namalovaly a vytvořily české vlajky, postavily Pražský hrad a Karlův most a vyrobily si královské koruny. Vytvořily si svůj vlastní znak-erb, kde měly namalovat věci, které je nebo jejich rodinu charakterizují. V manipulačních hrách děti skládaly hrad podle předlohy a lepily mapu České republiky. Na slepé mapě vodovkami zvýrazňovaly, kde se nachází nížiny, hory a naše řeky. V pokusech a objevech si děti zase mohly vyzkoušet, jaké barvy vzniknou jejich smícháním.

V pátek byli předškoláci na představení v divadle Minor, z kterého se vrátili nadšení. Na příští čtvrtek chystáme návštěvu Národního technického muzea v Praze, kde probíhá výstava ke 100. letům založení naše země – Made in Czechoslovakia.

Hezký víkend Vám přejí,

Lucie, Anetka, Káťa a Janička