Kdyby byla pravá zima!

Milí rodiče,

moc jsme si přáli pravou zimu, ale bohužel nedorazila. Snad někam na hory, ale městu se vyhnula. My jsme si o ní a o zimních sportech alespoň povídali, ale hlavně si na vše hráli.

Třída se proměnila v ledovou plochu na které se bruslilo, krasobruslilo a hrál hokej. Kluci se stali hlavními porotci a holky fandily hokejistům. V pátek vznikl ve třídě SKI AREÁL. Nechyběly sjezdovky, lanovka, pokladna, info centrum, záchranáři ani bufet. Děti si vyzkoušely ,,sjezdové lyžování i běžky“ a už ví, jaký je mezi nimi rozdíl. Ví, jak se zachovat na kopci když někdo upadne, že důležitá je helma, jak projít turniketem a usednout na lanovku. Naučily se číst v mapě a najít tak tu správnou sjezdovku, kterou zvládnou sjet. Černá, červená nebo modrá? Kde najdou občerstvení a záchranáře.

Předškoláci navštívili ZŠ a moc se jim tam líbilo. Ve čtvrtek jeli do divadla a přijeli s úsměvem. Celý týden jsme si moc užily. Jestlipak si děti vzpomenou i na básničky?

Bruslím bruslím po ledu, báječně to dovedu, nesmím spadnout ani jednou, pojďte bruslit všichni se mnou.

Hádala se lyže s lyží, co se stane když se zkříží. Kdyby šlo jen o lyže! Vznikly jiné potíže. Sníh se zvedl jako mrak, z lyžaře je sněhulák.

Hezký víkend Saša, Míša a Lenka