Kniha je náš kamarád

Milí rodiče,

tento týden jsme se nechali inspirovat projektem Celé Česko čte dětem.
Cílem projektu je, aby se dětem četlo alespoň 20 minut denně, jelikož předčítání rozvíjí paměť, představivost a podněcuje k myšlení. Byly bychom rády, kdybyste se i vy zapojili a přišli dětem přečíst oblíbenou knihu vašeho dětství nebo knížku, kterou si s dětmi čtete doma před spaním. Děkujeme paní Klíčové, která nás jako první navštívila a seznámila s knihou Karkulín je nejlepší.

V ranním kruhu jsme se seznámili s knihou Bedřiškou. Děti řekly své oblíbené pohádkové příběhy, které by chtěly v Bedřišce najít. Zkoušely skládat puzzle obrázků pohádkových knih např.: Maxipsa Fíka, Macha a Šebestovou, Krysáky nebo Pejska a kočičku. Sluchem určovaly počáteční hlásky a přiřazovaly je k písmenům. Porovnávali jsme velikost a tíhu knížek. Děti přemýšlely o tom, na co se psalo dříve než byl vynalezen papír atd.