Kola autobusu se točí dál

Milí rodiče,

v týdnu jsme s dětmi probírali téma dopravy. Rozdělovali jsme, jaké dopravní prostředky jezdí po silnici, kolejích, které létají ve vzduchu nebo plují po vodě. Povídali jsme si o dopravním značení a silničním provozu. Při procházkách po okolí jsme pozorovali tramvaje a autobusy, hledali jsme dopravní značky a říkali jsme si, co znamejí a jak se máme podle nich chovat. Když se řekne doprava, hned se vám vybaví s ním spojené cestování, proto jsme si s dětmi i povídali, zda někdo už někam letěl, kde kdo byl a kdo se kam v blízké době chystá na prázdniny. Prohlíželi jsme si obrázky letiště, na kterém jsme si ukazovali, jak to na letišti a v letadle chodí. Obrázek byl také skvělým pomocníkem pro otázky typu – Kolik je na obrázku letadel? Najdi přechody pro chodce. Čím může člověk na letiště přijet? Kam si má dojít pro kufry? atd.

V centrech jsme se zaměřili více na leteckou dopravu a děti si vytvořili 3D papírové horkovzdušné balóny – skládání a lepení papírů, přivazování takto vytvořené „plachty“ na ruličku od toaletního papíru; balóny z knoflíků nalepených na čtvrtku a domalovaných podle předlohy; zdobení balonu na čtvrtce; letadla – alias otiskni si vlastní nohu a domaluj křídla s vrtulí. Dopravní prostředky si děti stavěly i z kostek, rozdělovaly je do kategorií – voda, vzduch, zem nebo opisovaly jejich názvy. Vybarvovaly a popisovaly si dopravní značky podle předlohy a hrály závody s auty.

Výlet do lesní ZOO v Chuchli se bohužel kvůli nepříznivému počasí zrušil, ale hledáme již nový termín a doufáme, že nám počasí příště již bude více přát.

Příští týden se k nám do třídy již konečně vrací i paní učitelka Lucka, takže v dalších týdnech již budeme doufáme v plné sestavě.

Lucie, Anetka, Janička a Káťa

PS: některé fotografie tento týden fotily samy děti :)