Kouzelnická škola

Milé děti, milí rodiče,

30. dubna mají kouzelné síly největší moc. Lidé věřili, že poletují čarodějnice a letí na Tajemný vrch, kde provádějí svoje reje. Proti kouzlům se lidé bránili hlukem (bušení do hrnců) a pálením ohně (čarodějnic), aby čarodějnice zahnaly a zlomily tak jejich čáry.

Bohužel jsme tento rok přišli i o tuto událost, kterou mají děti moc rády. A tak si aspoň doma můžeme na čarodějnici zahrát.

Začneme básničkou s kreslením – procvičíme si jemnou motoriku

Toto je špičatý stan,

pod stanem mističku s knoflíky mám.

Pod mističkou zvonec,

ještě není konec.

Ze zvonku dvě hůlčičky

a nahoru ručičky.

Ještě malé košťátko,

letět může zakrátko.

A v tvoření můžeme pokračovat a vyrobit si Pavoučí síť

Budeme k tomu potřebovat: papírový talíř, černou temperu, provázek, děrovačku

• Na papírový talíř děti otiskem obou rukou vytvoří tělo pavoučka ( dlaně se přetisknou a tvoří tělo, prsty vytvoří na obou stranách nožičky ).
  • Okolo papírového talíře se prorazí děrovačkou díry. Děti proplétají dírami provázek  a vytváří na talíř pavoučí síť.

Vyrobit si můžeme třeba i kouzelnou hůlku, kterou děti zbožňují :-)

Co k tomu budeme potřebovat: dřívko (od nanuku , nebo i čínské hůlky), kvalitní lepidlo (např.tavná pistole), nůžky, černý fix, pěnový materiál ( nebo třeba karton s alobalem), dekorace na přízdobu hůlky

S hůlkou si můžeme zahrát hru na „Zakleté věci“

Tvoříme zdrobněliny – trénujeme porozumění, vyjadřování, gramatickou správnost řeči, výslovnost

Můžeme děti namotivovat tím, že jako čaroděj/ka některé věci může zmenšit

Např. z velké židle vyčarovat malou….( židličku), z domku – domeček atd.

Spoustu nápadů na tvoření a tip na vaření do centra Domácnost nám tento týden poslala Laurinka, která vás také všechny moc pozdravuje.

Moc děkujeme :-)

Vaše příspěvky a pozdravy můžete i nadále posílat na mail: vpolaskova@seznam.cz

Příští rok nám to určitě vyjde a oslavíme tuto tradici jak se patří opět všichni společně na naší zahradě. Ve školce již máme pro děti všechno připravené, tak teď už nám chybí jen ten termín otevření.

Moc se na vás těšíme a posíláme také pozdrav z kuchyně :-)

Vaše paní učitelky Veronika, Lucka a Jana