Kouzelný svět pohádek

Milí rodiče,

spolu s dětmi jsme se vydali do kouzelného světa pohádek, tento týden do pohádky ,,O perníkové chaloupce“. Pohádku jsme poslouchali, četli pomocí obrázkového čtení a také si jí několikrát zahráli. Perníkovou chaloupku jsme stavěli z kostek a kartonu. Perníčky děti tiskly barvou, modelovaly, stříhaly a lepily. Hledali jsme hlavní postavy, skládali obrázky, které jsme pak řadili správně za sebou. Děti se tak učily časovou posloupnost, tvoření vět, vyprávění, dobro, zlo a vcítění se do role.

V pondělí nechybělo pravidelné cvičení. Ve čtvrtek jsme si také povídali o tom, co je to volba prezidenta, kdo je to prezident, co dělá a  jaký by měl být. O tom, koho by děti zvolily u Vás doma mají jasno. Je to půl na půl. Maminku nebo tatínka. Jestlipak máme i my dospělí jasno? Děkujeme za vstřícnost při uzavření naší třídy z důvodu volby prezidenta.

Dobře odvolte a užijte si hezký víkend Saša, Jana a Lenka

PS.: V pondělí k nám přijede divadlo, děkujeme, že přijdou děti vhodně oblečeni. Blíží se hraní s tatínky (ve středu 24.1 od 17.00hod). Tatínkové udělejte si čas na své dětičky a přijďte mezi nás.