Kutálí se dýně líně. Aneb jak to bylo s babkou Trnkovou.

Milí rodiče,

přestože nám jen pomalu stoupá počet uzdravených dětí, ve třídě se stále něco děje. V pondělí jsme byli v solničce, v úterý jsme si povídali o dýni. Co o ní víme? Že je kulatá, oranžová, těžká, že se z ní vaří polévka, ale také že se válí líně v hlíně. Že máme kousek dýně každý i ve svém těle a že my líní nebudeme, abychom těch kousků neměli moc. Že budeme tedy běhat, skákat, jíst zdravě… Z dýně jsme si hned upekli zdravý dort, vyrobili lucerničky a jednu dýni vydlabali. V podvečer jich pak přibylo mnohem víc. Všem moc děkujeme za báječnou atmosféru a spolupráci.

Ve středu a ve čtvrtek nás přišla navštívit babka Trnková. A co že po nás chtěla a proč k nám vlastně přišla? Na to se zeptejte dětí. Myslíme si, že se Vám to bude určitě hodit i doma. Nám díky této návštěvě vzniklo nové pravidlo. A světe div se, většinou i funguje. Babka měla hrnek a tak hrnečky vznikly snad ve všech centrech. Malovalo se, přitloukalo, stavělo, modelovalo ale také zpívalo.

Každý den chodíme ven, děti hrabou listí, vaří v kuchyňce, jezdí na kolech a koloběžkách. Kluci se rádi prohání s auty a holčičky si hrají na maminky.V pátek jsme vyrazili na delší procházku. Cestou jsme viděli veverku. Celý týden jsme si moc užili.

Užijte si krásný podzimní víkend.

Saša, Míša a Lenka

PS: Pokud Vás oslovilo téma přednášky ,,Kde se tvoří a boří sebevědomí dětí“ neváhejte s koupí vstupenek. Určitě se tam potkáme.