Lesní zvířátka a jejich stopy

Milí rodiče,

i když nám sněhová pokrývka v Praze moc dlouho nevydržela, s dětmi jsme u zimního tématu ještě zůstali. Povídali jsme si o lesních zvířátkách, jejich stopách ve sněhu a jak jim v zimě můžeme pomoci například s potravou.

Ve třídě jsme postavili nádherný velký krmelec a povídali jsme si, co se do něj nosí a co naopak do krmelce nepatří. Děti si vyzkoušely spojování zvířat s jejich stopami a některé z nich jsme vytvořili i na podlaze ve třídě. Můžete tedy zkusit hádat, jakému živočichu patří. Lesní zvířátka si děti i dolepovaly, vytvářely je z modelíny a obkreslovaly je.

Ve čtvrtek si přišli školku vyzkoušet i tatínkové a doufáme, že si akci moc užili. Vytvořili nám úžasné krmítko pro ptáčky, namalovali nám velká zvířata ke krmelci, které si s dětmi postupně vystřihneme. Společně s dětmi „uvařili“ skvělé zdobené zeleninové toasty a připravili citronádu. Nechybělo samozřejmě hraní s hračkami a aktivity v „ranním“ – večerním kroužku. Za účast moc děkujeme.

Příští týden se na Vás těší,

Lucie, Anetka, Janička a Káťa