Lidské smysly

Milí rodiče,

od úterý si povídáme o lidských smyslech a určitě v tom budeme pokračovat i nadále v rámci příbuzných témat. Teď už víme, že díky smyslům vnímáme své okolí a pět základních smyslů nám umožňuje reagovat na různé podněty. V ranním kroužku jsme smysly aktivně používali. Ochutnávali jsme odlišné potraviny a snažili se typ chuti definovat. Zakrytím očí jsme si uvědomili, jak je zrak důležitý a snažili se dalším smyslem – hmatem vypátrat, kdo před námi sedí. Při pohybové chvilce jsme rozvíjeli sluch, například vnímáním změny rytmu a tempa, za pomoci orfových nástrojů. V centrech aktivit pak děti skupinově tvořily oko, individuálně kreslily jednotlivé smyslové orgány, hledaly a stříhaly párové orgány v těle anebo tvořily ústa včetně všeho, co k nim patří. V pátek dopoledne jsme nasbírali spoustu pozitivní energie při tělocvičné chvilce ve třídě a také při dovádění na zahradě.

V pondělí nás čeká návštěva sauny, nezapoměňte vše potřebné :-)

V úterý si můžete zakoupit vánoční balíček s fotografiemi vašich dětí. Prodej proběhne v keramické dílně mezi 7 – 9 hod., dále pak mezi 12,00 – 13,00 hod. Prosíme o přesnou částku.

Na nástěnce také během příštího týdne naleznete rozpis termínů individuálních schůzek. Pokud máte zájem setkat se s námia promluvit si o vašem dítěti, prosíme o zapsání času, který vám vyhovuje.

Sobotní dopoledne s námi můžete strávit zvelebováním MŠ zahrady. V rámci brigády také proběhne soutěž o nejlepší koláč, budeme se na vás moc těšit!

Hezký víkend přejí Kočičky