Lidské tělo

Milí rodiče,

tento týden jsme s dětmi pokračovali v diskusi o lidském těle. Naučily se pojmenovávat jednotlivé části těla a obličeje. Řekli jsme si díky čemu se dokážeme hýbat, z čeho je tělo složené a proč máme srdce, plíce, žaludek a další orgány. Povídali jsme si o tom, jak zůstat zdraví a fit, jak správně jíst, pít, proč je dobré cvičit a odpočívat.

V centrech děti tvořily postavy z modelíny a modelovacích drátků. Kreslily a vybarvovaly postavy, dokreslovaly druhou část obličeje a skládaly puzzle člověka. Velmi oblíbená byla hra na doktora, kde jsme dávali dlahy, čistili rány, obvazovali nohy a ruce a měřili tlak. Děti si také vytvořily společnou pyramidu zdravé výživy, kde rozřazovaly, jaké potraviny kam patří, a tím zjišťovaly, co mají jíst nejvíce a co naopak nejméně.

Příští týden se na Vás těšíme s tématem České republiky,

Lucie, Anetka, Janička a Káťa