Máme maso na míse…

Ahoj Veverky!

Začalo nám období masopustních oslav, průvodů a karnevalu. Naše třída se postupně proměnila v cirkusové šapitó plné klaunů, šášů, šašků a šášulů. A že se nás sešlo opravdu hodně.

V ateliéru nám vznikali klauni z papíru, látky, plechových a kartonových dóz, filců i látek. V kostkách jsme využili ke stavbě obličejů a postav klaunů víčka od pet lahví, obruče a barevná dřívka. V knihách a písmenech jsme poznávali tvary, čísla, písmenka, barvy… Procvičili jsme tak zrakové vnímání a rozlišování, orientaci v prostoru, pojmenování, časovou posloupnost, grafomotoriku a jemnou motoriku, předčtenářské dovednosti – nadřazené pojmy, přídavná jména, tvoření sloves a různé oblasti z matematické pregramotnosti.

S dětmi jsme zkoumali a podporovali sluchové vnímání a rozlišování v pokusech a objevech pomocí vyrobeného chrastidla z různých materiálů. K výrobě jsme využili dózy z kartonu a plechu od maminky Klárky. Děkujeme!

Manipulační a stolní hry se nám otevřely několikrát skupinově i individuálně podle věku a dovedností dětí. Pojmenovávali jsme pomocí her, skládanek – vkládaček, mozaiky tvary, barvy a čísla.

Největší ohlas však mělo centrum hudby a dramatiky. Zopakovali jsme si masopustní písničky, zahráli pohádku o Koblížkovi a alespoň na chvíli jsme si vyzkoušeli práci klauna. Rozesmát publikum však není vždy tak jednoduché, jak se zdá.

Ve středu a ve čtvrtek nám přišli na pomoc do center maminky. Děkujeme za krásné klauny vyrobené v domácnosti a dílničce.

V pondělí se bude v tématu pokračovat návštěvou knihovny s programem o zvířecích hrdinech. I masky zvířat k masopustu a karnevalu neodmyslitelně patří, a tak se zjistíme a připomeneme si, co už o zvířatech víme a známe.

Ve čtvrtek nás čeká závěrečný bál, karneval a průvod masek. Přikláněla bych se k masce právě klauna, anebo nějakého zvířátka, ale myslím, že potkáme i nějaké superhrdiny či princezny a víly.

Týnom, tánom, bongo, uda nebyla tu vůbec nuda!

Míša a Lenka

PS: Ani Saša nezahálela a moc všechny pozdravuje. Vydala se prozkoumat, kam se zima schovala. Co myslíte našla zimu?