Masopustní řádění

máme za sebou již druhý karneval v tomto školním roce a opět jsme si ho s dětmi moc užili. Nejvíce jsme tento týden využili centra Manipulační činnosti a Dílnu na vytvoření výzdoby a zaměřili jsme se především na stříhání a překládání papíru.

V centru Ateliér jsme zdobili masky, ale také „Koblížka“. Děti si nejprve v centru Knihy a písmena sestavily posloupnost děje a pak si pohádku v centru Dramatiky zahrály a v našem nejoblíbenějším centru Domácnost si koblížek také usmažily. S příběhem jsme pracovali i v ranním kruhu. Třídili jsme zdravé a nezdravé potraviny, zahráli jsme si relaxační hru „Těsto“ a také si povídali o reálných nebezpečných situacích jako např.: „Co bys dělal, kdyby tě lákala cizí osoba? Můžeme se s cizími lidmi bavit?“

K Masopustu patří ale i hudba a tak jsme se za použití Orffových nástrojů naučili novou písničku „Já jsem muzikant“, kterou děti v pátek zpívaly během masopustního průvodu.

Páteční Karneval probíhal v duchu tance, zpěvu a her. Masky byly opravdu originální a Vám rodičům moc děkujeme za pohoštění. Děti nevěděly co ochutnat dřív :-)

10.3. nás čeká v dopoledních hodinách návštěva knihovny a tak se další dva týdny budeme věnovat profesím a vědě.

Krásný zbytek víkendu přejí Veronika, Lucka a Jana