Masopustní veselí

Drž mě, drž mě, drž mě, pusť! Máme tady masopust!
My se maškar nebojíme, my si s nimi poradíme.
Ovoce a zelenina, to je život, to je síla.
Tancuj, zpívej vesele, karneval se povede!

tento týden jsme oslavili tradici masopustu po svém. S dětmi jsme si vysvětlili, jaký význam má masopustní období a že v našem kraji můžeme vidět obřadní průvod masek s muzikou jako součást oslav. I my jsme se vydali na průvod všemi třídami a pochlubili se maskami za vyhrávání hudebních nástrojů. Dokonce se u nás konaly různé souteže, hry i taneční zábava. Děti dostaly na závěr diplom za krásnou karnevalovou masku a úterní karneval si moc užily. Moc všem rodičům děkujeme nejen za aktivitu při výrobě masek, ale také za donesené pokrmy, na které se děti s nadšením vrhly.
V centrech aktivit jsme kreslili Šaška podle čísel, vytvářeli pro něj barevné korále, pekli jsme tvarohové šátečky, kapátkem míchali barvy přes papírové kapesníky a zjišťovali, zda děti objeví nějakou novou barvu. Děti se při společné diskuzi v ranním kruhu shodly, že symbolem masopustu je koláč a tak jsme během týdne vytvořili spoustu koláčů, ať už z krepového papíru, z plastových víček nebo z lega. Jediný koláč, který jsme nestihli upéct byl ten opravdový a tak se na něj brzy chystáme.
Níže přikládáme fotografie z celého týdne včetně návštěvy knihovny, kde jsme se dozvěděli více o zvířecích hrdinech:-)

Hezký víkend vám přejí KOČIČKY