Mikuláš, čert a anděl

Milí rodiče,
týden jsem strávili zdobením třídy, abychom mohli přivítat Mikuláše, čerta a anděla. Povídali jsme si o nich celý týden a děti vymýšlely, jak to asi v pekle a nebi vypadá. Jaký je mezi místy rozdíl a určovali povahu každého z trojice.
V dílně kluci vytvořili berli, kterou oblepili papírem. Děti také vyráběly čertovské řetězy, pomohly Mikulášovi najít cestu bludištěm do domečku. V ateliéru vytvářely čerty pomocí suchých pastelů a barevného papíru. Andělíčky jsme malovali štětci a zdobili je třpytkami.
Pomeranče a citrony jsme  nasušili a ze zbylého ovoce udělaly děti limonádu. Ostatní pomeranče jsme jim dávali k svačinám – děkujeme, že jste v tak krátkém čase přinesli tolik vitamínů :)
Pro čerta jsme se naučili píseň, abychom mu ukázali, že víme, jak to v pekle chodí a také doufáme, že na nás za to bude jenom hodný :)

Připomínám, že zítra nás čeká nadílka a prosíme, aby děti měli černé nebo bílé oblečení :)

Tešíme se zítra a nikoho čertovi nedáme!

Dorotka, Markétka a Jitka