Mikulášská nadílka

Milí rodiče,

tento týden jsme ve školce měli významnou návštěvu. Ve středu se za námi totiž přišel podívat Mikuláš s čertem a andílkem, kteří rozdali všem dětem balíček dobrot. Naštěstí byly všechny děti hodné a nikoho nám čert do pekla neodnesl.:)

Ve školce jsme si během týdne povídali o tradicích během Mikuláše a adventu. Dozvěděli jsme se, jaké máme adventní neděle nebo proč máme adventní věnce.  Povídali jsme si, jak vlastně všichni advent a Vánoce slavíme, kdy zdobíme vánoční stromek, co máme na štědrovečerní večeři a jaké další věci k Vánocům patří. Děti si vyráběly ozdoby na stromek, zimní obrázky a dárečky. Upekli jsme si i cukroví a nazdobili perníčky, což se dětem strašně líbilo.

Ve třídě už máme vánoční stromek, takže pokud máte doma nějaké ozdobičky, které mají děti rády, mohou si je donést sem a stromek si dozdobit. Děkujeme také, že jste se zúčastnili vánočních dílniček a zpívání koled. Doufám, že jste si je užili a vytvořili si krásný adventní věnec.

Příští týden se na Vás těší,

Lucie, Anetka, Janička a Káťa