Mikulášská nadílka

Milí rodiče,

tématem tohoto týdne byl čert, Mikuláš a anděl. S dětmi jsme si povídali o této prosincové tradici, která je předzvěstí vánočních svátků. Řekli jsme si jak takový čert vypadá, jaké má vlastnosti, jestli je hodný nebo zlý, a proč nahání lidem strach. Následně jsme si povídali o andělech, o jejich vlastnostech, vzhledu a zda každý máme svého anděla strážného. V průběhu týdne jsme se naučili písničku s tanečkem Čertovská polka, kterou jsme následně v pátek předvedli čertovi, Mikuláši a andělovi. Za odměnu děti dostaly balíčky s dárky. Děti byly moc statečné a myslím, že si užily i den plný zábavy, soutěží a tancování.

V průběhu týdne jsme vyzkoušeli řadu nových her s čertovskou tématikou, v centru dílna jsme si vytvořili peklo s čertovským kotlem, v ateliéru jsme kreslili čerty i anděly různou technikou a v manipulačních hrách jsme vyrobili loutky – čerta a Mikuláše z papíru. Také jsme se začali učit nové koledy, které budeme v následujících týdnech trénovat.

Dále bychom vám chtěli připomenout, že tento týden v úterý opět navštívíme solnou jeskyni, která je znovu otevřená. A ještě jedna prosba, kdo by měl doma starý igelitový ubrus, tak za něj budeme velmi vděční. Využili bychom ho s dětmi v centru ateliér.

Přikládáme fotografie a přejeme příjemný víkend,

Monča, Anet, Jitka