Mláďata u Veverek

Ahoj Veverky.

Teplé jarní počasí nám přálo, většina z vás proto vyrazila do přírody, do parku, do lesa i na louku.
I já jsem vyrazila na procházku až do Chýně. Cestou jsem pozorovala rozkvetlé keře, poslouchala ptáky, kteří si staví hnízda, sebrala větvičky do vázy a přírodniny na jarní dekorace.

I Nikča posílá pozdrav z procházky. Už je příliš dlouho doma a těší se moc do školky na Veverky. Namalovala nám sluníčko.

Matyáš a Laura zkoumali kvetoucí zlatý déšť a další keře. A také vyráběli papírová zvířátka a jejich mláďátka.

Nora už by ráda do školky, stýská se jí po kamarádkách a taky se ptá, co dělá Brunda. Využila náměty na jaro a zvířátka, a tak si je vyráběla  z modelíny. Taky se za zvířátky šli podívat do Chuchle a pozorovali rozkvetlé stromy. Zatímco se starší sourozenci učí, Nora pomáhá v kuchyni, i na nějaký ten zdravý zeleninový salát došlo.

Vanesska a Valentýnek zdraví všechny děti a vzkazují: ,,Na téma MLÁĎATA zasíláme fotky asi měsíčních králíčků našeho dědečka, kde jsme pobývali před 14 dny. Dědeček s babičkou žijí na vesnici blízko Telče a všichni to tam máme moc rádi. Kromě králíčků máme vždy radost i z koťátek. Každý rok se k nám vrací jiřičky a vlaštovky, vždy na stejné místo a hned začínají stavět hnízdo. Stromy kvetou a všechno kolem voní. Už se moc těšíme až se u babičky a dědečka znovu ubytujeme na Velikonoce. Je to starý barák kde si přitápíme v kamnech a děláme tajné výlety na strašidelnou půdu plnou pavouků. Do té doby budeme na baráčku na Berounsku odkud vyjíždíme na opuštěné cyklotrasy a co jde jsme na zahradě. A Brunda? Ten je teď u nás, aby mu ve školce nebylo smutno, ale na Velikonoce se stěhuje k jinému z kamarádů z Veverek. „

Alenka posílá pozdravy všem kamarádům a vypráví: ,,My se snažíme všelijak zabavit, chodíme s naším novým štěňátkem občas na procházky, hledáme rozkvetlý zlatý déšť, byli jsme i na procházce okolo Berounky, kde bylo moc krásně, všude to kvetlo a viděli jsme překrásné koníky.“ Doma Alenka dělala banánové placičky, které mají všichni moc rádi, vyrobili si kočičku a Alenka lepila motýly. Říkali si o mláďátkách zvířátek a na některé si i hráli.  Už jí moc chybí školka, vy, kamarádi. Doufá, že se brzy setkáme.

A teď jedna oslava. Julinka měla narozeniny a dostala dokonce tašku do školy. S Emilkou se jim stýská po školce. Chodí na procházky do lesa, pozorují ptáčky, krmítko, květiny,…

I Ráchelka se připravuje na roli školáka poctivě. Každý den plní úkoly a nejraději si hraje na žáka a paní učitelku. Už se jí stýská po dětech.

Beátka si jarní počasí užívá při společné svačině s tatínkem. Hodně času tráví malováním. S tatínkem se věnovala i jarnímu úklidu. Z lega nám postavila zoologickou zahradu a zabavila se i hádankami o zvířatech. Také jste je vyzkoušeli?

Davídek se zaposlouchal do pohádek o Dášence a Povídání o pejskovi a kočičce (Obě ke stažení na webu Městské knihovny). Společně s maminkou upekli perník, podle receptu, který s námi sdílela maminka Beátky. Davídek je náš další předškolák a i on se poctivě připravuje na školu. Povídali si o zvířatech, která se líhnou z vajíček, vyrobil hadí vejce z písku, a plní úkoly z časopisů.

A na závěr ještě zpráva od Filípka: ,,Fildovi se po školce stýská, ptá se kdy už přejde vir. Na procházce posloucháme zpěv ptáčků – vytvořili jsme je z papírových košíčků. U nás doma teď velí Tlapková patrola a proto jsme si upekli sušenky a nazdobili je tlapkami. Těšíme se na reporty, co dělají ostatní Veverky“

a nyní? Přivítejte detektiva Alexandra…
Víte, kdo nám namaloval sluníčko? (Nikča)
Kdo poslouchal pohádku o pejskovi a kočičce? (Davídek)
Kdo chodí na procházky se štěňátkem? (Alenka)
Kdo slavil narozeniny a dostal tašku do školy? (Julinka)
Kdo upekl sušenky? A čím je ozdobil? (Filípek, tlapičky)
A koho bavili hádanky? (doufám že všechny, Beátka)
U koho je Brunda na návštěvě? (Vanesska a Valentýn)
Kdo si rád hraje na školu, žáky a paní učitelku? (Ráchel)
Kdo byl na procházce za zvířátky v zookoutku v Chuchli? (Norika)
Kdo vyrobil zvířátka z papíru? (Matýsek a Laurinka)
Kdo se těší do školky a stýská se mu po kamarádech?

Rozloučíme se s Vámi poslední výzvou tohoto týdne. Určitě jste si s rodiči povídali o aktuální situaci. Ne každý má možnost být teď se svojí rodinou. I starším lidem, babičkám a dědečkům, je smutno. A víte co by je mohlo potěšit? No jasně, stejně jako nás. Nějaké jarní přáníčko, obrázek od vás, od Veverek.

Pokud se chcete zapojit, tak:
1. namalujte, vyrobte přáníčko, obrázek
2. podepište a uveďte i název třídy/školky
3. přineste obrázek Míše domů (do školky) do schránky nejpozději v úterý večer
4. Míša se Sašou poté doručí přání babičkám a dědečkům do domova

Hodně zdraví všem a pevné nervy rodičům.
Míša, Saša a Lenka