Moje zdraví

Milí rodiče, milé želvičky,

tento týden jsme společně navázali na téma ovoce a zelenina a věnovali se aktuálními tématu zdraví a nemocem. S dětmi jsme si opakovali části našeho těla, pověděli jsme si, co děláme pro své zdraví, jak poznáme, že jsme nemocní, jak můžeme předcházet nemocem, a také, kdo nám pomůže, když nám není dobře.
Naučili jsme se společně novou básničku ‚Moje tělo‘, podívali jsme se na video O koronaviru a také na pohádku o Hurvínkovi, který nás vzal k lékaři. ( Koronavirus pro děti, S Hurvínkem za lékařem – youtube)

Formou her a činností jsme rozvíjeli především jemnou motoriku, předmatematické představy, časovou a dějovou posloupnost a hrubou motoriku. V centru Manipulační hry jsme s dětmi procvičovali především stříhání a vyrobili si tak talíř plný zdravého jídla a hlavně vitamínů. V Ateliéru si děti vyzkoušely výtvarnou techniku rozfoukáváni tuší brčkem a vyrobily si společně bacily.
Bacily si také děti mohly vyrobit v centru dílna, kde měly možnost pracovat s různými materiály jako je vlna, plyšové kuličky..
V centru knihy a písmena děti pracovaly s kuchařkou a dostaly za úkol sestavit jídelníček plný vitamínu. V Kostkách nám děti postavily nemocnici a v Dramatice si vyzkoušely hru „Na doktora“. V Domácnosti si měly děti možnost vyrobit Domácí zázvorovou limonádu a zazpívaly si k tomu písničku ‚Běží liška k Táboru‘. V Pokusech a objevech si děti ukázaly, proč je důležité před jídlem umývat ovoce a zeleninu.
Na konci týdne jsme si pořádně zacvičili abychom byli silný a zdravý.

V rámci projektu zdravý podzim jsme si společně zašli do solné jeskyně, kde si to opět děti poradně užily.
Bohužel z důvodu opatření musíme oznámit, že s dětmi teď nějakou dobu solničku navštěvovat nemůžeme, vše bude ale nahrazeno.

Zároveň oznamujeme, že příští týden se nekonají žádné kroužky a budou nahrazeny 2.11.

Kdyby měly děti zájem, posíláme Vám odkaz na výše uvedená videa:

Hezký víkend,
Verča, Terka, Janička