My se čertů nebojíme, my se spolu ochráníme…

Ahoj Veverky,

tento týden se nám podařilo propojit hned několik akcí. V pondělí nás navštívilo ve školce divadlo ,,Čertoviny“, s několika příběhy o čertech – Jak švec napálil čerta, čertův švagr, čert a Káča a další pohádky. V úterý se nám podařilo zapojit čerty a čertíky do center a postavit domov pro čerty ve třídě. Pro velký zájem dětí nám peklo zůstane i v příštím týdnu.

Ve středu jsme navštívili městskou knihovnu na Barrandově, kde jsme sledovali divadlo ,,Půjdem spolu do Betléma“. I tady jsme potkali čertíka, který našeptával obyvatelům Betléma ošklivé věci.

Ve čtvrtek nás ve školce nás navštívil Mikuláš, anděl a čert. Mikuláš s andělem všem nadělil krásný balíček a od čerta jsme dostali pekelnou bramboru. Všem moc chutnala. Děti vyprávěly vše co víme, myslíme si o čertovi, zpívaly písničku, stavěly nebe a vytvářely různé výrobky z papíru v ateliéru a manipulačních a stolních hrách.

Poslední den v týdnu mladší děti navštívily tělocvičnu a předškoláci vyrazili do Betlémské kaple na vánoční výstavu.

V příštích čtrnácti dnech nás čeká pečení cukroví a vánočky, vyrábění svícínků, návštěva zvířátek v ZOOkoutku s pamlsky, zdobení stromečku, slavení Vánoc a Ježíšek ve třídě Veverek. Ale vše bychom sami nezvládli, proto děkujeme všem rodičům za zapojení do činností nejen v centrech aktivit.

Užívejte si v poklidu druhý adventní víkend a v pondělí se sejdeme a společně navštívíme naposledy solnou jeskyni.

Míša, Saša a Lenka