My se máme, že se máme,

že svou Českou republiku, Prahu, domov, kamarády….máme.

Milí rodiče,

jak jste si jistě všimli, tématem tohoto týdne byla naše Česká republika a hlavní město Praha. V pondělí začaly děti pomalu a velmi nejistě povídat co o Praze vědí. Po té, co jsme si vše co víme, postupně stavěli na koberec, to šlo však jak po másle ,,Já o Praze vím, že tu jsou domy, divadla, kina, teče tu Vltava, jsou tu mosty, je tu Karlův most, jezdí tu auta, metro…..Společně jsme toho vymysleli opravdu hodně. Stavěli jsme na dosavadních vědomostech dětí a k objevování dalšího jsme využili hlavně knížek a vycházky.

V kostkách jsme si postavili Pražský hrad, staré město a pod ním Vltavu i s mosty. Karlův most vznikl i v pokusech a objevech, kde děti zkoušely do ,,stavby“ přidat podle pověsti vejce. A most drží.

Maketa Prahy vznikla v centru dílna. Děkujeme za vaši pomoc, jak už s donesením krabiček tak i složitějším ranním úkolem.

S maminkou Karin a s pomocí našich paní kuchařek, v centru domácnost, děti upekly ,, pražské koláče“ které nám všem moc chutnaly.

Na naší práci se přijely podívat opět paní učitelky z Kladna a byly moc nadšené. Mile překvapené byly nejen z dětí, ale i z Vás rodičů, z vaší spolupráce a pomoci.

Výlet do centra Prahy naše téma krásně ukončil. Děti tak měly možnost se na většinu toho o čem jsme si povídali podívat. Velkým zážitkem bylo krmení labutí, racků… Bonusem byli hudebníci s klarinetem, basou a banjem. Maminkám děkujeme za doprovod.

Užijte si krásný víkend a když nebudete vědět co dělat, vyrazte třeba s dětmi na Pražský hrad, Petřínskou rozhlednu nebo jen krmit labutě k Vltavě. Ptejte se a uvidíte jak se dětem vše propojí.

Saša, Míša a Lenka

PS: V pondělí k nám přijeli studentky s pohádkou a programem ,, Zdravé zoubky“. Děti se tak naučily jak správně si zuby čistit. A jak dlouho? Jestlipak Vám pověděly?