My se máme, že se máme, že svůj domov všichni máme.

Milí rodiče,

tento týden jsme si povídali o tom, jak je důležité mít domov, kde bydlet, co jíst, mít kde své hračky, mít se kam schovat když prší, mít gauč,… Že s námi se Martin o plášť dělit nemusí. Víme, že čas jak voda rychle plyne, že rosteme, bydlíme v České republice a většina z nás v Praze. Že Prahou protéká řeka Vltava, přes kterou vedou mosty. Že Karlův most má sochy… Poslouchali jsme státní hymnu a víme jak se u ní máme chovat. Vše jsme kreslili, stavěli, přitloukali, počítali a hledali. Kluci chytali ve Vltavě ryby a představte si, že vylovili i něco jiného. Zeptejte se, co.  No prostě, my víme, že se máme, protože svůj domov všichni máme.

Děti se takto přirozenou cestou seznamují se světem lidí, kultury a umění. Osvojují si základní poznatky o prostředí ve kterém žijí, spolupracují, pojmenovávají většinu toho, čím jsou obklopeni, učí se klást otázky a odpovídat. Hodnotit svou práci, naslouchat druhým, samostatně se vyjadřovat…

Užijte si hezký víkend Saša, Jana a Lenka

PS: Příští týden si budeme povídat o rodině. Dejte prosím dětem jednu rodinnou fotografii, (pokud možno kopii, abychom si ji mohli nechat).

Lampionový průvod se povedl, Martin dorazil. I přes nepříznivé počasí Vás dorazilo hodně. Odměnou byl úsměv vašich dětiček a rohlíčky. Snad Vám chutnali.  Za Vaší spolupráci moc děkujeme.

V pátek proběhla angličtina, zeptejte se dětí co nového se naučily. Sešit a písničky dětem napoví. Jako každý pátek jsme navštívili solničku a moc jsme si to užili.