Na návštěvě u ježka

Milí rodiče,
od úterý jsme se věnovali ježkům. Snažili jsme se děti přesvědčit o tom, že ježek si nejvíce pochutná na broucích, žížalách a drobném hmyzu, jelikož je hmyzožravec. Zjistili jsme z čeho se vytvořily bodliny – zkuste se dětí zeptat, zda si pamatují :)
Zkoušeli jsme ježky vystřihovat, lepit, skládat, modelovat i malovat. Děti v domácnosti připravily jednohubky, na kterých jsme si všichni pochutnali. V centru dramatiky nám Kryštůfek s Bětuškou zahráli loutkové divadlo o tom, jak se ježek ztratil v lese. Na xylofon jsme zkoušeli zahrát píseň Běží liška k táboru. Naučili jsme se i básničku s pohybem.
Do ranního kruhu jsme zařadili jazykovou chvilku, kdy se snažíme mluvidla uvolnit – olizujeme si rty, plazíme jazyky, chceme se dotknout špičkou jazyka nosu, brady i uší. Vyhledávali jsme číslice a přiřazovaly je ke stejnému počtu puntíků na kartách. Poslouchali jsme na jaké hlásky začínají slova a ty určovaly. Děti vytleskávaly rytmus podle paní učitelky a zkoušely ho správně zopakovat.

Básnička s pohybem – Ježek
Kam se ježek v zimě schoval,
neklouzal se, nesáňkoval.Zahrabal se do listí,
od té doby spí a spí.
Zahrabal se do země,
lidičky vzbuďte mě.
Až zavoní fialky,
zapískají píšťalky.

Zítra se děti mohou těšit na první hodinu Wattsenglish.

S pozdravem,
Dorotka, Markétka a Jitka