Na nemocnici

již nějakou dobu se věnujeme tématu zdraví. Čtrnáct dní si ukazujeme lidské tělo zvenku i zevnitř a zkoušíme ho dále prozkoumávat. Děti pojmenovávaly orgány a přicházely na to k čemu slouží, zda se dají nahradit, či nikoli, jak pracují a k čemu bychom je přirovnaly (žaludek-hmoždíř, srdce-pumpa..) V centrech děti orgány objevovaly při hraní pexesa, skládaly ze zarážek z šanonů, překreslovaly nebo hledaly určený počet kartiček v písku. Středeční den jsme připravovali nemocniční prostředí, aby vypadalo věrohodně a nic nám nechybělo. Nemocnice byla rozdělena na zubní a oční kliniku a chirurgii. Děti se střídaly v rolích lékařů, sester a pacientů, vzájemně si pomáhaly a spolupracovaly. Podívejte sami :)

S pozdravem, Dorotka, Markétka a Jitka