Na palubu

tento týden byl slavnostní a akční. Hned v pondělí jsme přišli ve společenském oblečení, abychom se mohli nechat jako třída zvěčnit paní fotografkou na památku.
V úterý jsme započali pirátské téma. Společně jsme na interaktivní tabuli vypodobnili piráta a pustili se do center aktivit v pirátském duchu. Děti v písku hledaly, kam piráti ukryli zlatý poklad (obkreslovaly tvary jednotlivých kamenů a zkoumaly je). Také jsme se netradiční technikou naučili tvořit sádrové odlitky, děti se shodly na tom, že se jedná o mušle na mořském dně. Jemnou motoriku děti procvičily při manipulační činnosti – tvoření ocasu mořské panny. Lze rozeznít vodu? Zeptejte se dětí! V centru Hudba jsme to zjistili a čekal nás i koncert s pomocí sklenic, vody a paní učitelky. V Dramatice si předškoláci procvičili stříhání, poté si vytvořili loutky a zahráli divadlo O třech mořských pannách, sami si příběh vymysleli. V příštím týdnu bychom chtěli v pirátském tématu pokračovat dál a rozšířit ho i o další náměty.
Důležitým mezníkem celého roku je jistě pasování předškoláků, které ve čtvrtek proběhlo i přes nepřízeň počasí. Počasí se sice nevydařilo, ale i tak jsme si odpoledne užili ve velkém stylu. Moc děkujeme vám rodičům, že jste zůstali pozitivní, zúčastnili jste se a přinesli dobroty, které jsme společně na závěr ochutnali. Vaše účast a zapojení vytvořily na tváři úsměv nejen nám, ale i vašim dětem, které na besídku pilně trénovaly.

Hezký víkend přejí Kočičky